تبلیغات نمایشی چیست و مقایسه آن با تبلیغات کلیکی

تبلیغات دیجیتال

همانطور که در مقاله پیشین ( تبلیغات بنری) به بررسی مفهوم و معایب و مزایای آن و همچنین تفاوت آن با تبلیغات همسان صحبت کردیم،حال در این نوشته میخواهیم به یکی از متدهای تبلیغات بنری، تبلیغات نمایشی،معایب و مزایای آن ،نحوه محاسبه آن و همچنین درآخر به بررسی تفاوت آن با تبلیغات CPC و CPA بپردازیم.

تبلیغات نمایشی

تبلیغات نمایشی چه مدل تبلیغاتی هستند؟

تبلیغات نمایشی یک مدل دیگر از قدیمی ترین روشهای تبلیغات آنلاین می باشد که مختصر شده ی Cost per mile  است که در فارسی به  تبلیغات به ازای بازدید گفته میشود و چون از کلمه Mile که در زبان لاتین به معنای ۱۰۰۰ میباشد درواقع همان cpm, استفاده شده است بنابراین کسی که تبلیغ میکند باید به ازای ۱۰۰۰ بازدید بودجه ایی را در نظر بگیرد .دراین نوع مدل تبلیغاتی برخلاف تبلیغات کلیکی که به ازای هر کلیک از بودجه تبلیغ دهنده کم میشود،در صورتیکه آگهی تبلیغ توسط کاربر دیده شود از بودجه تبلیغ دهنده کم میشود.
با توجه به توضیحی که در رابطه با مفهوم تبلیغات نمایشی گفتیم،بهتر است نحوه محاسبه آن را توضیح دهیم که به صورت زیر میباشد:

در بلاگ مدیااد بخوانید:  تبلیغات بنری و روند جایگاه تبلیغات بنری در ایران و جهان (ریدایرکت)

نحوه محاسبه تبلیغات نمایشی

یک نمایش، به بازدید یک مشتری بالقوه که تبلیغ را دیده است میگویند.که محاسبه آن از تقسیم کل هزینه تبلیغ به تعداد کل نمایش ها به دست می آید و این عدد در ۱۰۰۰ ضرب میشود. که این عدد در برآورد هزینه های کل کمپین تبلیغاتی بسیار موثر میباشد.

فرمول تبلیغات cpm

مزایای تبلیغات نمایشی چیست ؟

در تبلیغات نمایشی به دلیل اینکه پرداخت به ازای بازدید انجام میشود فقط میتواند برای افزایش آگاهی از برند و رساندن یک پیام خاصی به کاربر استفاده شود و به دلیل قدیمی بودن این مدل،بازدهی بالایی نسبت به مدلهای دیگر تبلیغاتی نخواهند داشت و متدهای جایگزین که در ادامه به تفاوت آنها می پردازیم کارایی بیشتری نسبت به تبلیغات نمایشی دارند.

مقایسه تبلیغات نمایشی با تبلیغات بنری :

  • هدف کمپین تبلیغات نمایشی فقط دیده شدن تبلیغ و افزایش اگاهی برند می باشد.
  • هدف کمپین تبلیغات کلیکی ،کلیک کردن بر روی تبلیغ که باعث افزایش نرخ کلیک میشود
  • در تبلیغات کلیکی به دلیل افزایش نرخ کلیک،سود آوری کمپین تبلیغاتی بیشتر خواهد بود.
  • درتبلیغات نمایشی چون کاربربروی تبلیغ کلیک نمیکند درنتیجه برای کمپین تبلیغاتی ممکن است سود آوری پایین تری نسبت به تبلیغات کلیکی داشته باشد.
  • هدفگذاری در تبلیغات کلیکی نسبت به تبلیغات نمایشی بالاتر می باشد.

مقایسه تبلیغات cpc و cpm

دلایل عدم استفاده از تبلیغات نمایشی و روشهای جایگزین آن

با توجه به سنتی بودن این مدل تبلیغات، تبلیغات نمایشی در زمان حضور تازه تبلیغات آنلاین، فعالیت خود را داشته است.ولی با توجه به گذشت زمان و تغییر در روند تبلیغات و پیشرفت علم دیجیتال مارکتینگ،کسب و کارها به دلایلی مانند هزینه بالا و سراسری بودن این تبلیغات نمایشی در فضای وب نمیتوانستند مخاطب هدفمندی را جذب کنند به همین دلیل متدهای تبلیغات موثرتری جایگزین تبلیغات نمایشی شده اند که در ادامه به توضیح آن میپردازیم:

روشهای جایگزین تبلیغات نمایشی

با توضیحاتی که در رابطه با عدم موثر بودن تبلیغات نمایشی در بالا آوردیم و همچنین گسترش مدلهای تبلیغاتی آنلاین،کسب و کارها تمایلی زیادی به استفاده از تبلیغات کلیکی و cpa پیدا کرده اند و دلیل آن هم این است که این مدل تبلیغات به دلیل اینکه کاربر بر روی بنر تبلیغاتی کلیک میکند،مخاطب هدفمندی را خواهد داشت و همچنین هزینه کمتری نسبت به تبلیغات نمایشی برای کسب و کارها دارند.  تبلیغات کلیکی مانند تبلیغات بنری و تبلیغات محتوایی تا زمانیکه کاربر بر روی تبلیغ کلیک نکند هزینه ایی از تبلیغ دهنده کم نخواهد شد.و در تبلیغات cpa مانند ثبت نام در فرم سایت،نصب اپلیکشن،عضویت در خبرنامه،دانلود و … تا زمانیکه اکشن خاصی صورت نگیرد هزینه ایی از تبلیغ دهنده کم نخواهد شد.

در بلاگ مدیااد بخوانید:  مفهوم تبلیغات و اهمیت آن بر رشد کسب و کار

با توجه به توضیحاتی که در رابطه با تبلیغات نمایشی و مزایای آن صحبت کردیم لازم است که بگوییم شبکه تبلیغاتی مدیااد که از تابستان سال ۱۳۹۶،فعالیت خود را در زمینه تبلیغات آنلاین شروع کرده است آماده ارایه خدماتی با کیفیت در زمینه تبلیغات کلیکی و cpa به مشتریان خود میباشد.

شما می‌توانید با ثبت‌‌نام و ورود به پنل مدیااد با قابلیت‌های پنل مدیااد آشنا شده و کمپین‌های تبلیغاتی خود را امروز شروع کنید.

پنل مدیااد

به اشتراک بگذارید

نظر شما نظر خود را وارد نمایید

نظر دهید