۱۰ روش کسب درآمد از وب سایت

مطالب آموزشی و اخبار مرتبط با ناشران (صاحبان وبسایت)

آیا می‌خواهید از طریق وب سایت خود کسب درآمد کنید اما نمی‌دانید کدام یک از روش‌ها و استراتژی‌های موجود بیشترین تاثیر را خواهند داشت؟ در این مقاله می‌خواهیم ۱۰ تکنیک برتر درآمدزایی از طریق وب‌سایت را به شما آموزش دهیم.

درآمد وب سایت ها از تبلیغات چقدر است؟

خوب، اول باید گفت بستگی به این دارد که از کدام روش های کسب درآمد استفاده کنید و کدام معیارها را انتخاب کنید. ما در قسمت بعدی این مطلب به آن می پردازیم.

در حال حاضر، در اینجا یک نگاه جامع در مورد نحوه کسب درآمد از بازدید از وب سایت را داریم. در پایان، شما می‌توانید استراتژی، یا استراتژی‌های متناسب با بودجه، اهداف و نوع سایت خود را انتخاب کنید و می‌توانید در حین تولید محتوا، براساس کلیک و تبدیل کلیک‌ها به مشتریان، شروع به کسب درآمد کنید.

شروع کنیم.

نحوه کسب درآمد از وب سایت

ناشران سخت تلاش می کنند تا وب سایت های خود را جذاب و پر از محتوایی کنند که به اصطلاح به آنها محتوای کلیک‌خور می‌گویند.  قطعا شما نمی‌خواهید محتوایی که تولید می‌کنید فقط برای زیبایی وب‌سایتتان باشد.

شما باید محتوایی تولید کنید که به دغدغه‌های خوانندگان بیشتر پرداخته شود تا آنها نیز علاقمندی بیشتری به محتوای شما پیدا کنند و در نتیجه اعتماد بیشتری به محتوایی که شما قرار می‌دهید داشته باشن. در این صورت است که اگر شما از طریق وب‌سایتتان تبلیغ کنید، افراد بیشتر به آن تبلیغات اعتماد می‌کنند و در نتیجه کلیک بیشتری می‌کنند.

در ادامه راه های کسب درآمد از وب‌سایت را بررسی می‌کنیم:

۱ – تبلیغات به ازای هر کلیک

سایت خود را سئو کنید تا بازدیدکنندگان خود را از طریق ترافیک گوگل افزایش دهید تا از طریق تبلیغات کلیکی بتوانید کسب درآمد کنید. تبلیغات پرداخت به ازای هر کلیک (PPC)  یک استراتژی محبوب برای سایت‌هایی است که بازدید کنندگان بالایی دارند .

در این روش معمولا بر‌اساس هر کلیک بر تبلیغاتِ تبلیغ‌دهنده به شما به عنوان ناشر آن تبلیغات پرداخت می‌شود. اما چگونه می‌توانیم برای این تبلیغات برنامه‌ریزی کنیم؟

شما می‌توانید در شرکت‌های تبلیغاتی مانند مدیااد که در ازای هر کلیک بر تبلیغاتشان پرداختی دارند، ثبت‌نام کنید، اغلب این شرکت‌ها الگوی خاصی برای تبلیغات دارند که تبلیغات تبلیغ‌دهندگانشان را در غالب این الگوها در سایت شما نشر می‌دهند.

ولی چگونه بتوانیم برای محتوایی که قرار است تولید کنیم برنامه‌ای مورد علاقه گوگل داشته باشیم؟

ناشران اغلب از بسترهای تحقیقاتی کلمات کلیدی مانند SEMrush و SpyFu برای یافتن کلمات کلیدی مناسب برای مخاطبان خود استفاده می کنند.

۲ – تبلیغات همسان یا Native

تبلیغات همسان اغلب به طور یکپارچه با محتوای خود آن وب‌سایت متناسب است و این باعث ایجاد اعتماد بیشتر به آن نوع تبلیغات و در نتیجه بالا رفتن نرخ کلیک و بهبود کیفیت تبلیغ می‌شود.

حالا چگونه می‌توانیم از تبلیغات همسان در سایت خود استفاده کنیم؟

راه اول: می‌توانیم به سراغ تبلیغ‌دهندگانی برویم که کسب و کارشان با موضوع شما هم‌خوانی دارد.

راه اول دوم: به سراغ شرکت‌های تبلیغاتی برویم که دارای تعدادی تبلیغ‌دهنده و یک پلتفرم واسط هستند که می‌توانند براساس موضوع ما تبلیغ‌دهندگان را به شما وصل کنند.

چرا تبلیغات همسان مهم است؟

با زیاد شدن محتوای تبلیغاتی و کلافگی کاربران از تبلیغات سرزده مانند تبلیغات پاپ آپ و بنری ، ناشران به دنبال روش‌های جدید برای جدید برای ارائه محتوای تبلیغاتی هستند تا بتوانند هم کاربر خود را حفظ کنند و هم بتوانند همچنان تبلیغ‌دهندگان را راضی کنند.

در تبلیغات همسان ناشران از آن این نوع تبلیغات برای کسب درآمد از وب سایت های خود با محتوای تبلیغاتی شخصی شده استفاده می کنند که تجربه کاربر را مختل نمی کند.

آیا تبلیغات همسان موثر است؟

طبق اطلاعاتی موجود در مدیااد تبلیغ‌دهندگان در مدیااد بیش از ۱۰ میلیارد تومان برای تبلیغات همسان هزینه کرده‌اند.

مدیااد یک پلتفرم تبلیغاتی در صنعت تبلیغات همسان است که تبلیغ‌دهندگانی با موضوعات مرتبط با سایت شما را به شما وصل می‌کند تا علاوه بر حفظ کیفیت شما، میزان تاثیرگذاری تبلیغات را افزایش دهد.

در بلاگ مدیااد بخوانید:  تبلیغات عملکردی چیست؟ به همراه مثال‌های کاربردی

ناشران با استفاده از فیلترهای کلمات کلیدی ، انتخاب دسته و قابلیت مسدود کردن ، تبلیغات خود را کنترل می کنند. آن‌ها برای اطمینان از عملکرد تبلیغات همسان خود ، معیارهای شفاف مانند درآمد از هر بازدید را ردیابی می‌کنند و می‌توانند کمپین‌ها را برای ادامه تعامل بهینه کنند.

 

۳ – تبلیغات ویدئویی

تبلیغات ویدئویی نوعی جذاب از تبلیغات است که بازدیدکنندگان را درگیر سایت شما می کند.

تبلیغات ویدئویی چیست؟

ناشران همانطور که  می‌توانند مطالب تبلیغات همسان که شامل یک تصویر و متن است را در سایت خود قرار دهند می‌توانند فیلم‌ها و تیزرهای تبلیغاتی مرتبط با موضوع خود را در وب‌سایت خود قرار دهند.

به عنوان مثال حتما تیزرهای  تبلیغاتی ویدئویی را که قبل یا هنگام  پخش ویدئو اصلی سایت نمایش داده می‌شوند را دیده‌اید. این روش تبلیغاتی بیشتر مناسب وب‌سایت‌هایی است که محتواهای ویدئویی تولید می‌کنند و می‌توانند بر اساس پارامترهای مختلف با تبلیغ‌دهندگان کار کنند.

ناشران تبلیغات ویدئویی را براساس هزینه به ازای مشاهده کامل (CPCV) یا هزینه به ازای هر هزار نمایش (CPM) می‌فروشند. آن‌ها به تبلیغ کنندگان کمک می‌کنند تا مخاطبان مناسب را با محتوایی جذب کنند که مورد توجه بینندگان آن‌ها قرار گرفته و با رفتارهای آن‌ها همسو باشد.

تبلیغات ویدئویی چقدر موثر هستند؟

در یک آژانس تبلیغاتی ویدئویی تقریبا بیش از ۱ میلیارد بازدید در بین مخاطبان ایرانی ایجاد می‌شود و می‌تواند ۷۰٪ قابلیت مشاهده را افزایش دهد. تبلیغ کنندگان هنگام نمایش تبلیغات خود به شما هزینه پرداخت می کنند .

 

 

۴ – فروش فضای تبلیغاتی

ناشران می‌توانند برای به حداکثر رساندن درآمدزایی از سایت خود، فضای تبلیغاتی را در وب سایت‌های خود بفروشند .

فروش فضای تبلیغاتی در وب سایت چیست؟

در‌واقع ناشران قسمتی از سایت خود را برای مدتی معین به یک کسب و کار اجاره می‌دهند و در ازای آن اجاره بهایی دریافت می‌کنند.

در این روش طرفین بر سر محتوای نمایشی به صورت بنری یا شبه همسان توافق می‌کنند. اما رایج‌ترین فروش فضای تبلیغاتی مربوط به فروش جایگاه‌ها به صورت بنری است.

 

۵ – بازاریابی پورسانتی یا Affiliate Marketing

برخی از ناشران به پلتفرم‌های Affiliate Marketing یا بازاریابی پورسانتی می‌پیوندند تا به طور مداوم از طریق بازدید از وب‌سایتشان در کسب درآمد کنند.

بازاریابی وابسته چیست؟

افیلیت مارکتینگ در واقعی نوعی از کسب درآمد است که شما به عنوان ناشر در قسمتی از سود تبلیغ‌دهنده شریک می‌شود. در این روش سایت ناشر با تبلیغ محصولات و خدمات تبلیغ‌دهنده در ازای فروشی که از طریق سایت ناشر انجام می‌شود پورسانتی را از تبلیغ‌دهنده دریافت میکند.

بازاریاب های وابسته چگونه درآمد کسب می کنند؟

ناشران معمولاً از هر خرید مشتری ، کارمزد دریافت می‌کنند. همچنین ممکن است برای هر کلیک و به ازای تعاملی که کاربر آن‌ها با سایت مقصد ایجاد می‌کند مبلغی را دریافت کند.

به عنوان مثال، یک وبلاگ علاقه‌مندی آقایان ، ممکن است یک جعبه اصلاح ۴۰۰ هزار تومانی با کارمزد ۵۰٪ تبلیغ کند. هر بار که شخصی روی آن تبلیغ کلیک کرده و محصول را خریداری می‌کند، ناشر ۲۰۰ هزارتومان درآمد کسب می کند.

۶ – درآمدزایی مبتنی بر اهدا

بعضی از ناشران به عنوان جایگزین تبلیغات ، از خوانندگان درخواست کمک می کنند.

درآمدزایی مبتنی بر اهدا چیست؟

بسیاری از ناشران ، به صورت رایگان یا سرگرمی ، محتوا را ایجاد می کنند. اگر آنها طرفداران وفادار و بازدیدکننده های همیشگی داشته باشند، ممکن است یک سیستم کمک مالی راه اندازی کنند.

به این صورت که وب‌سایت مورد نظر درگاه پرداختی را جهت حمایت و پشتیبانی در سایت خود قرار می‌دهند تا بازدیدکنندگان در صورت رضایت، مبلغی را به عنوان حمایت یا هدیه به صاحب سایت پرداخت کنند.

به عنوان مثال یکی از سایت‌های معروف حوزه دانلود فایل در ایران با تمرکز بر پرداخت به عنوان حمایت مالی از طریق سایت خود درآمدزایی می‌کند.

در بلاگ مدیااد بخوانید:  گزارش سالانه شبکه تبلیغات آنلاین مدیااد (فروردین 98 تا فروردین 99)

۷ – محصولات یا خدمات خود را بفروشید

برخی از ناشران فکر می کنند:

“چرا وقتی می‌توانم محصولات شخصی خود را تبلیغ کنم ، محصولات شخص دیگری را تبلیغ کنم؟”

این یک تاکتیک معمول برای تأثیرگذاران و وبلاگ نویسان است که در یک منطقه خاص تخصص دارند و طرفداران زیادی دارند.

به عنوان مثال وب‌سایتی را در نظر بگیرید که با انتشار دستور پخت غذا ، بازدیدکنندگان زیادی را به سمت خود جذب کرده است . صاحب این سایت بعد از مدتی تصمیم می‌گیرد که دستورات پخت خود را در کتابی به نام خودش منتشر کند و این کتاب را در وب‌سایت خود به فروش برساند.

این روش برای وب‌سایت‌هایی که پیرامون یک محصول یا موضوع خاص تولید محتوا می‌کنند می‌تواند بسیار مفید باشد.

۸ – رپورتاژ آگهی

ناشران در کنار محتوای ارگانیک خود، محتوای حمایت شده را در وب سایت های خود میزبانی می‌کنند.

رپورتاژ آگهی چیست؟

رپورتاژ مقاله یا مجموعه مقالاتی است که برای معرفی و تبلیغ یک کسب و کار دیگر توسط تبلیغ کننده ایجاد شده است. به این گونه محتواها اغلب رپورتاژ آگهی نیز گفته می‌شود.

تفاوت رپورتاژ با تبلیغات همسان چیست؟

رپورتاژ شکلی از تبلیغات همسان است. همانطور که آگهی با محتوای اطراف و بستر میزبان خود ترکیب می شود، همسان است.

مانند تبلیغات رسانه های اجتماعی یا ابزارک های پیشنهادی ، مقالات حمایت شده تجربه کاربر را مختل نمی‌کنند و برای بیننده مقاله آشنا است.

۹- وب‌سایت تولید کنید و بفروشیدش!

همانطور که مردم خانه‌ای را می‌سازند و بعد می‌فروشند، شما نیز می‌توانید یک وب سایت را راه اندازی کنید ، برایش تولید محتوا کنید و بعد از اینکه به یک بازدید مشخصی در ماه رسید آن را بفروشید.

وب‌سایت فروشی به چه معناست؟

فروش یک وب‌سایت مانند یافتن یک ملک آنلاین است که نیاز به کار دارد ، بهبود طراحی ، محتوا و بازار پسندی آن ، اثبات موفقیت آن در ترافیک و تعامل و فروش آن به یک شخص علاقه مند.

ناشران همچنین می‌توانند یک وب سایت را از ابتدا بسازند و پس از ایجاد مخاطب ، ترافیک و محتوای مناسب برای آن، آن را به فروش برسانند و سپس آنها می توانند با قسمتی از این پولی که بدست آمده ،برای راه اندازی یک وب سایت یا فعالیت تجاری کوچک استفاده کنند.

۱۰- وب سایت های فروش اشتراک

بعضی از ناشران به جای اینکه بیایند محصول یا خدماتی را تبلیغ کنند، به ازای دسترسی به محتواهای تولیدی خود، هزینه‌ای از کاربران دریافت می‌کنند.

وب سایت فروش اشتراک چیست؟

برخی وب‌سایت‌ها برای ارائه کامل محتوای خود حق عضویت دریافت می‌کنند. اگر شما محتوای ارزشمندی تولید کنید که مشتریان برای خواندن و یادگیری آن مشتاق شوند، می‌توانید کاری کنید که آنها به صورت ماهیانه یا سالیانه از شما اشتراکی بخرند تا بتوانند به تمامی محتوای سایت‌تان دسترسی داشته باشند.

چگونه از طریق وب سایت فروش اشتراک درآمد کسب می کنید؟

انواع مختلفی از مدل‌های اشتراک برای نشریات آنلاین وجود دارد ، از جمله:

 • شارژ برای همه مطالب
 • شارژ برای محتوای خاص
 • شارژ تمام مطالب پس از ده مقاله رایگان
 • برای دسترسی به محتوا در دیوایس‌های خاص شارژ می شود.

هر کدام از ترکیبات را انتخاب کنید و گزینه های خود را برای خوانندگان و مشترکان بالقوه روشن ‌کنید.

جمع بندی پایانی

وب‌سایت شما ویترین فروشگاه آنلاین شماست. حتی اگر وبلاگ‌تان محتوایی است و محصولی نمی‌فروشید، امکان ایجاد درآمد از آن سایت وجود دارد.

این ده استراتژی کسب درآمد را مطالعه کرده و از آن‌ها برای یافتن بهترین ترکیب کسب درآمد از وب سایت برای نام تجاری خود استفاده کنید. با استفاده از این تاکتیک ها، می‌توانید یک روش ترکیبی را استفاده کنید. در نظر داشته باشید  “اصلی ترین دارایی هر وب‌سایت بازدیدکنندگان آن است.”

به اشتراک بگذارید

نظر شما نظر خود را وارد نمایید

  ۲۰ نظر نظر دهید

 1. سلام.من میخام بدونم افزودت تبلیغات به وبسایت هایی که پایه وردپرس دارند یا جوملا دارند تفاوتی هم باهم میکنه؟؟ ینی ممکنه مثلا افزودت تبلیغات به وبسایت فقط برای سایت های برپایه وردپرس باشه و جوملا این قابلیت رو نداشته باشه؟؟

  • نه . به صورت کلی این جایگاه ها چون یه کد جاوا اسکریپت هست تو هر سیستم مدیریت محتوایی مثل جوملا و وردپرس و … قابل پیاده سازی هست.

  • سلام روزتون بخیر ، پلتفرم خاصی رو نمیتونم بهتون معرفی کنم ولی اگر عبارت فروش وب سایت رو در گوگل جستجو کنید ، نتایجش میتونه کمکتون کنه

 2. ممنونم از مطالب مفیدتون میخواستم بدونم اگه من در وبسایتم تبلیغ به صورت کلیکی بذارم معمولا برای هر کلیک چقدر تبلیغ کننده به من پول میده برای مثال ۲۰ تومن ۳۰ تومن ۱۰ تومن ؟ به طور کلی میگم

  • این اعداد میتونند با توجه به رنک شما متفاوت باشند اما قیمت کلیک در مدیااد از ۱۰۰ تومان به بالا هست که ۶۵% این عدد به ناشر تبلیغاتی تعلق دارد.

 3. سلام وقتتون بخیر من به تازگی کارمند یک سایت خبری در زمینه اقتصادی و اجتماعی شدم که تازه کارش را شروع کرده ۔۔مدیر سایت ازمون خواستند که یه توضیحی برای راههای درآمدزایی برای سایت داشته باشیم به نظر شما بهترین توصیح میتونه مطالب بالاباشه۔؟ تا فردا وقت دارم تحقیقمو بهشون ارائه بدم لطفا یه کمکی بهم بکنید مستاصلم ۔مچکرم ‌از متن مفیدتون

  • سلام ، عبارت خرید و فروش وب سایت در گوگل جستجو کنید تا سایت‌هایی که این خدمات را ارائه می‌دهند را ببینید.

 4. من گروه طبلیغاتی دارم بالغ بر ۱۰مخاطب،ودر ازای تبلیغاتی که میزارم هزینه میگیرم ازشون،الان میخام که سایتو رو راندازی کنم و براش اپلیکیشن بسازم،الان من نمیدونم باید دقیقا چه برنامه ای روسایتم واپلیکیشنم داشته باشم .تا درامدزایی ایجاد کنم لطفا راهنمایی کنید ممنونم از سایت خوبتون.

  • سلام روزتون بخیر .
   در حال حاضر مدیااد و تپسل چنین خدماتی ارائه نمیدند. میتونید از آژانس‌هایی که کار طراحی سایت و اپلیکیشن انجام میدند راهنمایی بخواید.

  • سلام روزتون بخیر.
   شما با دارا بودن یک سایت معتبر که به میزان مناسبی محتوا داشته باشد میتوانید در مدیااد ثبت نام کنید و سایت خود را ثبت کنید. بعد از ثبت سایت، همکاران ما با شما تماس خواهند گرفت.

نظر دهید