آشنایی با تبلیغات همسان با رویکرد جهانی

مطالب آموزشی و اخبار مرتبط با ناشران (صاحبان وبسایت)

تبلیغات همسان (Native Ad) نوعی از تبلیغات است که با شکل ظاهری، حس و قالب رسانه‌ای که در آن قرار می‌گیرد مطابقت دارد. برخلاف تبلیغات ویدئویی یا بنر تبلیغاتی ، تبلیغات همسان در واقع شبیه تبلیغات نبوده و به نظر می‌رسد بخشی از جریان محتوایی مطالب رسانه هستند. رمز موفقیت تبلیغات همسان عدم ایجاد مزاحمت آن‌ها است؛ یعنی خواننده را در معرض محتوای تبلیغاتی قرار می‌دهد بدون اینکه روی اعصاب او باشد! در این پست از بلاگ مدیااد پس‌از بررسی تاریخچه مختصر این نوع از تبلیغات به ‌ پیش بینی از آینده‌ی آن در سطح جهان می‌پردازیم. سپس گام به گام با مدیااد برای شروع به کار در این حوزه با شما همراه هستیم.

مختصری از تاریخچه تبلیغات همسان 

“تبلیغات همسان” ، اصطلاحی است که برای اولین‌بار توسط فرد ویلسون در کنفرانس رسانه آنلاین بازاریابی و تبلیغات در سال ۲۰۱۱ ابداع شد و در بین ناشران و صاحبان رسانه قرن بیست‌ویکم محبوب شد. مشاغل، از تبلیغات همسان برای ایجاد محتوایی استفاده می‌کنند که به آن‌ها کمک می‌کند تا با مشتریان بالقوه خود ارتباط برقرار کنند. امروزه اغلب افراد در دنیا  از آن به عنوان وسیله اصلی تبلیغاتی برای کسب و کارها و ارتباطات تجاری خود با مشتریان استفاده می‌کنند و باور دارند تبلیغات همسان یک خلاقیت مدرن است.

تبلیغات همسان محدودیتی ندارند، Native Ads جدیدترین تغییر در تاریخ طولانی و جذاب تبلیغات هستند. خصوصا حالا که بیشتر تبلیغات تجاری بصورت آنلاین اتفاق می‌افتند. امروزه پلتفرم‌های بسیاری در دنیا به ارائه خدمات تبلیغات همسان  می‌پردازند. از جمله Outbrain و Taboola که از پلتفرم‌های مهم و شناخته شده تبلیغات آنلاین در سطح بین‌المللی هستند که با ناشران زیادی مثل Atlantic، Tribune، MailOnline، Business Insider و … همکاری می‌کند. پلتفرم‌های بسیار دیگری مثل leg Nativo، Adcash، Native Ads و… نیز در این حوزه در حال فعالیت هستند.

آینده ی تبلیغات همسان در دنیا

آینده ی تبلیغات همسان در دنیا

اینترنت در قرن بیست‌و یکم فضای ایده‌آلی برای تبلیغات همسان فراهم کرده است. ظهور موتورهای جستجو مانند Google، مشاغل رابه سمت ارتقا خدمات و برند خود از طریق تبلیغات مبتنی بر فضای آنلاین متمایل کرده که به طور خودکار به آن‌ها کمک می‌کند تا با مشتریان هدف ارتباط بهتری برقرار کنند. تبلیغات همسان هنوز در مسیر رشد و پیشرفت است و روز به روز به محبوبیت آن اضافه می‌شود. انتظار می‌رود که به زودی تبلیغات همسان در فضای وب نیز مانند تبلیغات تلویزیونی به جریان اصلی تبلیغات تبدیل شوند؛ البته این امر امروز نیز به شکل عمده محقق شده. برندها چه  بخواهند تبلیغات خود را ارتقا دهند و چه حضور آنلاین خود را افزایش دهند، متوجه خواهند شد که “همسان” بودن رمز موفقیت تبلیغات آنهاست. 

بررسی ها در سطح جهانی نشان داده با توجه به رشد کلی بازار تبلیغات دیجیتال و روند تبلیغات همسان در این صنعت، انتظار می‌رود هزینه تبلیغات همسان از سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۵  با رشد ۳۷۲٪ روبرو شود. یعنی رشد بازار تبلیغات نیتیو از ۸۵.۸۳ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۰ به ۴۰۲ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۵ برسد. ایالات‌متحده همچنان بزرگترین بازار تبلیغات همسان تا سال ۲۰۲۵ خواهد بود، بودجه مصرفی از ۲۹.۵۶ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۰، به ۱۳۹.۵ میلیارد دلار تا سال  ۲۰۲۵ خواهد رسید. پیش بینی می شود ارزش بازار در اروپای غربی تا سال ۲۰۲۵ با ۹۲.۳۷ میلیارد دلار، در انگلیس، آلمان و فرانسه بزرگترین بازارهای تبلیغاتی همسان باشند. انگلیس بزرگترین بازار اروپا خواهد بود که تخمین زده می شود از ۵.۸۱ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۰ به ۲۷.۴۲ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۵ رشد کند. همچنین آلمان از ۴.۴۳ میلیارد دلار به ۲۰.۹۰ میلیارد دلار و فرانسه از ۲.۰۳ میلیارد دلار به ۱۰ میلیارد دلار تا سال ۲۰۲۵ افزایش خواهد یافت.

در بلاگ مدیااد بخوانید:  نحوه استفاده از ویجت های تبلیغاتی مدیااد در وردپرس

در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر با این نوع از تبلیغات آشنا شوید.

 

تبلیغات همسان چیست

تبلیغات همسان چیست

تبلیغات همسان (Native Ad) نوعی از تبلیغات است که با شکل ظاهری، حس و قالب رسانه‌ای که در آن قرار می‌گیرد مطابقت دارد. تبلیغات نیتیو اغلب در فیدهای رسانه‌های اجتماعی یا به عنوان “مطالب پیشنهادی” در یک صفحه وب یافت می‌شوند. برخلاف تبلیغات ویدئویی یا بنر تبلیغاتی ، تبلیغات همسان در واقع شبیه تبلیغات نبوده و به نظر می‌رسد بخشی از جریان محتوایی مطالب رسانه هستند. رمز موفقیت تبلیغات همسان عدم ایجاد مزاحمت آن‌ها است؛ یعنی خواننده را در معرض محتوای تبلیغاتی قرار می‌دهد بدون اینکه روی اعصاب او باشد!

به علاوه مزیت عمده‌ی دیگری که این نوع از تبلیغات نسبت به تبلیغات بنری و اجاره‌ی آن به یک شرکت خاص دارند، گستردگی حضور تبلیغ دهندگان در پلتفرم‌های تبلیغاتی است که نگرانی ناشی از خالی بودن این نوع از جایگاه تبلیغاتی را برای ناشرین و صاحبان رسانه از بین می‌برد. به عنوان مثال ممکن است شما به عنوان صاحب رسانه برای یک ماه جایگاه بنر خود را به یک شرکت خاص اجاره دهید اما چند ماه آینده جایگاه‌های شما خالی باشند. پلتفرم‌های تبلیغات همسان با توجه به مزیتی که قبل‌تر گفته شد، تقریبا تضمین می‌دهند که جایگاه شما هیچگاه خالی نباشد!

کسب درآمد به ازای هر کلیک در این گونه تبلیغات نیز نقطه قوت قابل توجهی است، فرض کنید شما فضای تبلیغاتی خود را با مبلغ مشخص و ثابتی برای چند ماه اجاره داده‌اید، در این مدت ممکن است رشد قابل توجهی در بازدید یا میزان کلیک در رسانه‌ی شما اتفاق افتاده باشد. مبلغ ثابت قرارداد شده قابل تغییر نیست، اما در صورت کلیکی بودن و با درصد مشارکت مناسب به ازای هر کلیک، درآمد وبسایت با توجه به وضعیت آن متغیر خواهد بود و صاحب رسانه قادر است با رشد و بهبود رسانه‌ی خود درآمد خود را افزایش دهد. البته گاهی ممکن است پلتفرم‌ها مبالغ ثابتی نیز به عنوان اجاره‌ی توافقی پرداخت نمایند.  در ادامه با الگوریتم درآمدی در پلتفرم‌های تبلیغات همسان بیشتر آشنا خواهید شد.

 

کدام وبسایت‌ها مناسب تبلیغات همسان هستند؟

در یک جمله می‌توان گفت وبسایت های محتوایی! تبلیغات همسان که گاهی با نام “تبلیغات محتوایی” نیز شناخته می‌شوند، باید جایی قرار بگیرند که کاربر درگیر مطالعه یا تماشای محتوای آن باشد. وبسایت‌هایی با موضوعات خبری یا اقتصادی، مجله‌های اینترنتی، محتوای آموزشی و… بهترین نوع ناشران تبلیغات همسان‌اند و بازدهی بالایی نیز در این نوع از تبلیغات نشان می‌دهند. طبیعی است که وبسایت‌هایی با کاربرد فروش، مسابقه و بازی که کاربر برای چند لحظه، یا برای انجام چند عمل خاص مثل خرید یا بازی وارد آن می‌شود مناسب تبلیغات همسان نیستند.

تبلیغات همسان چه شکل و ظاهری دارند ؟

تبلیغات همسان چه شکل و ظاهری دارند ؟تبلیغات همسان تحت عنوان‌های ” مطالب پیشنهادی، از سراسر وب، وب‌گردی و…” در وبسایت های محتوایی قرار می‌گیرند، مهم‌ترین مزیت تبلیغات native یا همسان این است که با نمایش تبلیغ به صورت هماهنگ با ظاهر سایت، یکپارچگی کلی، هویت بصری سایت و تجربه کاربری (UX) را حفظ می‌کند، این موضوع نرخ CTR تبلیغات را افزایش داده و باعث می شود کسب درآمد قابل توجهی از تبلیغات برای صاحبان سایت صورت بگیرد. این مزیت باعث برتری نسبت به تبلیغات بنری می شوند. تبلیغات همسان به دو دسته‌ی اصلی تصویری و متنی تقسیم می‌شوند. برای آشنایی بیشتر با جایگاه‌های تبلیغات همسان این مقاله را مطالعه کنید.

 

آیا تبلیغات همسان به اعتبار ناشر صدمه می زند؟

اگر یک تبلیغ همسان به جای محتوای تبلیغاتی، به عنوان محتوای معمولی به نظر برسد، ممکن است خوانندگان متوجه نشوند که در حال تماشای محتوای تبلیغاتی هستند؛ این امر بی‌طرفی سرمقاله ناشر را زیر سوال می‌برد، به همین منظور تلاش می‌شود با استفاده از نماد‌هایی به صورت محو به تبلیغ بودن این نوع از محتوا اشاره شود.

راهنمای قدم به قدم درآمد زایی با تبلیغات همسان در مدیااد

 راهنمای قدم به قدم درآمد زایی با تبلیغات همسان در مدیااد

مدیااد به شما اجازه می‌دهد بدون نیاز به فروش جایگاه‌های تبلیغاتی فقط به یک کسب‌وکار  بتوانید کسب درآمد کنید، بدون نگرانی از حضور یا عدم حضور آن شرکت در ماه آینده! برای آشنایی با نحوه‌ی درآمدزایی در مدیااد با ما همراه باشید.

مدیااد چیست؟

مدیااد یک پلتفرم تبلیغات آنلاین است که به ناشرین و صاحبان وبسایت اجازه می دهد با قرار دادن تبلیغات در میان محتوای سایت خود درآمد کسب کنند. در ازای هر کلیک در این تبلیغات درصد قابل توجهی  (۶۵%) از هزینه‌ای که تبلیغ دهنده برای آن می‌پردازد به ناشران مدیااد تعلق می‌گیرد. شما فقط باید کد تبلیغات را در محل مناسب جایگذاری کنید و منتظر باشید تا کاربران بر روی آن کلیک کنند.

 

در بلاگ مدیااد بخوانید:  گزارش سالانه شبکه تبلیغات آنلاین مدیااد (فروردین 98 تا فروردین 99)

تعرفه تبلیغات در مدیااد 

تعرفه تبلیغات کلیکی متناسب با نوع تبلیغات و رسانه‌ای که تبلیغات در آن انجام می‌شود می‌تواند متفاوت باشد. تعرفه‌های تبلیغات به ازای هر کلیک در شبکه ها‌ی تبلیغاتی (Ad Network) می‌توانند متفاوت باشند. در شبکه تبلیغاتی مدیااد تعرفه تبلیغات همسان از ۱۰۰ تومان به ازای هر کلیک شروع می‌شود و هرچه تعرفه بالاتری توسط تبلیغ‌دهنده تعیین شود شانس نمایش تبلیغات تبلیغ‌دهنده در رسانه‌هایی که کیفیت‌ بالاتری دارند بیشتر می‌شود. از سوی دیگر طبیعی است که هرچقدر کیفیت وب‌سایت ناشر بالاتر باشد، تبلیغات گران قیمت تری برای او نمایش می‌گیرد.  برای مطالعه‌ی راهنمای کامل تعرفه بندی و نمایش تبلیغات در مدیااد کلیک کنید.

مدیااد چگونه کار می‌کند؟

مدیااد با استفاده از هوش مصنوعی الگوریتم رفتار کاربران سایت ها را بررسی می‌کند و تبلیغات مناسب هر وبسایت را تعیین و نمایش می دهد. صاحب رسانه فقط باید کدی که از پنل مدیااد دریافت می‌کند را در محل مناسب جایگذاری کند. 

 

چگونه میزان درآمد خود را از طریق تبلیغات همسان افزایش دهیم؟

میزان درآمد به صورت مستقیم به تعداد کلیک هایی که در سایت شما از طرف کاربران بر روی ویجت تبلیغات اتفاق می افتد بستگی دارد ، اما هر عاملی که این امر را تسهیل کند می‌تواند در افزایش آن مؤثر باشد. در ادامه برخی از این عوامل بررسی می‌شوند:

  • ترافیک سایت، رتبه ی الکسا و وضعیت سئو سایت و عواملی از این دست، که البته بهبود آن سبب افزایش درآمد می شود.
  • بروز بودن محتوای وبسایت، ظاهر و رابط کاربری  مناسب سایت ناشر تأثیر بسزایی دارد.
  • همسان بودن تبلیغات با قالب وبسایت، جایگذاری مناسب ویجت تبلیغات به شکلی که تعداد آن زیاد و یا آزاردهنده نباشند و همچنین از دید مخاطب خارج باشند.

هر چند با توجه به پیج ویوی روزانه و ماهانه می توان درباره‌ی بازه‌ی درآمد احتمالی ناشرین حدس‌هایی زد اما در نهایت نمی‌توان عدد دقیقی بدون داشتن اطلاعات مناسب و معتبر از سایت مربوطه را به عنوان درآمد ناشر اعلام کرد. معمولا با توجه به اینکه رفتار کاربران هر سایت می‌تواند منحصر به فرد باشد انجام تست چند روزه ، یعنی قرار دادن کد‌ها و مشاهده اطلاعات و نمودار های پنل بهترین راه کسب دیتا و جزئیات در این باره  است.

 

شما می‌توانید با ثبت‌‌نام و ورود به پنل مدیااد با قابلیت‌های پنل مدیااد آشنا شده و کمپین‌های تبلیغاتی خود را امروز شروع کنید.


پنل مدیااد تبلیغات همسان

به اشتراک بگذارید

نظر شما نظر خود را وارد نمایید

نظر دهید