۱۰ روش سریع برای افزایش نرخ کلیک تبلیغات

مقالات آموزشی دیجیتال مارکتینگ

ریچارد استوکس، متخصص بازاریابی اینترنتی در کتاب خود با عنوان راهنمای نهایی برای تبلیغات به ازای هر کلیک به شما کمک می‌کند با استفاده از استراتژی‌های پیشرفته بازاریابی موتورهای جستجو فروش خود را افزایش دهید. در این مطلب با بهترین روش‌هایی که می‌تواند نرخ کلیک تبلیغات را افزایش دهد، آشنا می‌شوید.

تبلیغات در جستجو (سرچ ادز) کوتاهند و شما فقط باید با موارد زیر کار کنید:

  • تیترهایی که شامل ۲۵ کاراکترند.
  • محتوای ۲ خطی که هرکدام شامل ۳۵ کاراکترند (مجموعا ۷۰ کاراکتر).
  • یک URL که نمایش داده می‌شود (و لازم نیست با URLای که روی آن کلیک می‌شود یکی باشد.)

برای آن‌که موفق شوید باید کوتاه و مختصر بنویسید. اما قوانین زیادی وجود دارند که می‌توانید برای نوشتن تبلیغات موثر از آن‌ها پیروی کنید.

در سال ۲۰۱۲، AdGooroo حدود ۲۰ میلیون تبلیغات جستجوی پرداخت شده که در ایالات متحده نمایش داده شده‌اند را بررسی کرد تا بهترین روش‌هایی را که باید برای نوشتن محتوای تبلیغاتی از آن‌ها پیروی کرد، کشف کند.  ۱۰ عدد از یافته‌های برتر این تحلیل و بررسی در ادامه آمده است. فقط باید به این نکته توجه کرد که یک قانون خاص ممکن است در شرایطی کارساز باشد و در شرایط دیگری، نباشد. هنگام تغییر محتوای آگهی همیشه آن را تست کنید.

نرخ کلیک

۱. در نام دامنه (domain) خود از www استفاده کنید. نام دامنه شما در پایان تمامی تبلیغات جستجوی پرداخته شده دیده می‌شود. می‌توانید از فرم طولانی قبلی با www (مثلا www.adgooroo.com) یا فرم کوتاهی که پیشوند در آن حذف می‌شود استفاده کنید (مثل adgooroo.com).

گفته می‌شود که نسخه طولانی‌تر، نرخ کلیک را تقریبا تا ۱۶٪ افزایش می‌دهد.

۲. از عددگذاری اجتناب کنید. بسیاری از سرچ‌ادهای پرداخت شده دست کم شامل یک عدد هستند. برای مثال:

  • ایده‌های هدیه تولد ۵۰ سالگی
  • یک سرویس رایگان برای کمک به شما در پیدا کردن…
  • هدیه‌های خلاقانه برای تولد ۵۰ سالگی
در بلاگ مدیااد بخوانید:  وبینار مارکتینگ:چگونه یک وبینار را برنامه ریزی و پروموت کنیم

یا تبلیغات برای «خرید» مانند:

  • ۴۵٪ در این خرید صرفه‌جویی کنید
  • حمل‌ونقل باکیفیت کالا در یک روز…

با وجودی که شاید این مورد برای تمامی تبلیغ‌کندگان مصداق نداشته باشد اما به طور کلی تبلیغات بدون عدد نزدیک به ۲۰٪ بهتر از تبلیغاتی که حاوی اعداد هستند عمل می‌کنند.

۳. از گذاشتن علامت تعجب پرهیز کنید. کار دیگری که بسیاری از تبلیغ‌کنندگان انجام می‌دهند، قرار دادن علامت تعجب در متن تبلیغاتی است. اما ثابت شده تبلیغات دارای علامت تعجب ۹٪ بدتر از تبلیغات بدون علامت تعجب عمل می‌کنند.

۴. از استفاده بیش از اندازه از عبارات کال‌تو اکشن خودداری کنید. وقتی متن تبلیغ تازه‌ای را می‌نویسید، ایده استفاده از کال‌تو اکشنی نظیر «همین حالا بخر»، «همین حالا امتحان کن» و یا «همین حالا دانلود کن» اغلب خوب است. اما این روش دیگر به اندازه گذشته کارساز و موثر نیست و گوگل نیز به آن توجه نشان نمی‌دهد. در حقیقت تبلیغاتی که دارای عبارت «همین حالا» هستند ۷٪ عملکرد ضعیف‌تری نسبت به سایر تبلیغات دارند.

۵. پیشنهاد رایگانی ارائه دهید. به نظر می‌رسد استفاده از کلمه «رایگان» همچنان جذابیت خود را حفظ کرده است. تبلیغات حاوی این کلمه ۹٪ بهتر از تبلیغات بدون آن عمل می‌کند.

۶. اختصار و خلاصه‌نویسی را فراموش نکنید. فضای تبلیغات جستجوی پولی (سرچ ادز) محدود است و بهتر است تا جایی که می‌توانید از تعداد کاراکتر کمتری استفاده کنید. پس هرجا می‌توانید از علائم اختصار استفاده کنید تا عملکرد تبلیغ و میانگین نرخ کلیک افزایش یابد.

۷. در متن تبلیغ به قیمت اشاره نکنید. بسیاری از بازاریابان تبلیغات جستجو در نسخه تبلیغاتی خود به قیمت اشاره می‌کنند. فرض آنان این است که با این کار از کلیک‌های غیرضروری کسانی که به دنبال پیشنهاداتی با قیمت بالاتر یا پایین‌تر هستند جلوگیری می‌شود. اگرچه این اتفاق می‌افتد و باعث صرفه‌جویی در هزینه نیز می‌شود اما نرخ کلیک بر روی تبلیغ شما را به میزان مورد توجهی کاهش می‌دهد (تا ۱۷٪) و این به عملکرد تبلیغ شما ضربه می‌زند.

در بلاگ مدیااد بخوانید:  نمونه موردی کمپین‌های تبلیغاتی کارنامه در مدیااد

۸. سایت «رسمی» باشید. برخی از تبلیغ‌کنندگان همیشه در متن نسخه تبلیغاتی خود از عبارت «سایت رسمی» استفاده می‌کنند. به نظر می‌رسد استفاده از این عبارت تفاوت زیادی در نتیجه ایجاد می‌کند. تبلیغات «رسمی» ۷۱٪ نرخ کلیک بالاتری را از آن خود می‌کنند.

۹. از نمادهای تجاری استفاده کنید. نمادهای تجاری (مانند ™, ©, ®) فقط به دلایل قانونی مورد نیاز هستند اما استفاده از آن‌ها در تبلیغات می‌تواند نتایج تبلیغات جستجوی پرداخت شده شما را به طرز چشمگیری تقویت کنند. این علائم غیرمعمول میزان کلیک را تقریبا تا ۹۰٪ بهبود می‌بخشند.

۱۰. از تمام فضای مجاز استفاده کنید. گاهی ممکن است برای گفتن آنچه باید بگویید به فضای زیادی نیاز نداشته باشید اما بهتر است از فضای موجود و مُجازی که در اختیار دارید استفاده کنید. زیرا به‌طور متوسط تبلیغات طولانی‌تر تا ۶۴٪ نرخ کلیک بالاتری دارند.

نظر دهید

شما برای تقویت نرخ کلیک بر روی تبلیغات خود چه کارهایی انجام داده‌اید که از آن نتایج خوبی به‌دست آورده‌اید؟ نتیجه انجام ده مورد گفته شده در این مطلب را با ما به اشتراک بگذارید.

به اشتراک بگذارید

نظر شما نظر خود را وارد نمایید

نظر دهید