پوش نوتیفیکیشن چیست و چگونه به وبسایت شما کمک می‌کند؟

مطالب آموزشی و اخبار مرتبط با ناشران (صاحبان وبسایت)

حتما شما هم تا به حال تفاوت کاربران وفادار با کاربران معمولی سایتتان را احساس کرده‌اید و می‌دانید که این دسته از کاربران برای هر کسب و کاری مانند گنج می‌مانند.

یکی از راه‌های تبدیل کاربران جدید به کاربران وفادار در وبسایتتان، استفاده از پوش نوتیفیکیشن است.

پوش نوتیفیکیشن چیست؟

پوش نوتیفیکیشن مانند SMS یکی از روش‌های ارسال پیام به مخاطبین می‌باشد که می‌تواند تنها بر اساس کوکی کاربر شما، آن‌ها را شناسایی کند و پیام مورد نظرتان را به آن‌ها نمایش دهد. از این سرویس می‌توان برای بازگرداندن مجدد کاربران به سایت و یا نمایش تبلیغات به آن‌ها استفاده کرد.

با استفاده از این ابزار شما می‌توانید در مرورگر کاربرانتان یک نوتیفیکیشن ارسال نمایید که حاوی پیام شما است و کاربر با خواندن پیام درصورتی که تمایل داشته باشد برروی این پیام کلیک کرده و وارد سایت شما خواهد شد.

برای کاربرانی که بااستفاده از تلفن همراه به سایت شما سر می‌زنند، این اعلان‌ها مانند سایر اعلان اپلیکیشن‌ها مانند تلگرام و واتس‌اپ و …به صورت متنی نمایش داده می‌شود.

نمایش پوش در موبایل و دسکتاپ

کاربرد های پوش نوتیفیکیشن

برای پوش نوتیفیکیشن دو دسته کاربرد کلی میتوان درنظر گرفت:

۱- بهبود عملکرد وبسایت

۲- کاربردهای تبلیغاتی

پوش نوتیفیکیشن چگونه به بهبود عملکرد وبسایت ما کمک می‌کند؟

برای مثال فکر کنید شما طرفدار مسابقات فوتبال هستید و امروز بازی دربی در جریان است. حواشی و اتفاقات بازی می‌تواند به اندازه خود بازی فوتبال برای شما جذاب باشد. در همین حین با یک اعلان با متن “داور بازی دربی امروز عوض شد!” مواجه می‌شوید. جنجالی بودن این خبر شما را ترغیب به باز کردن و دیدن این اخبار می‌کند. در واقع سایتی که برای شما چنین اعلانی را ارسال کرده‌ است توانسته شما را به صورت direct link (لینک مستقیم) به وب‌سایت خود بازگرداند.

در بلاگ مدیااد بخوانید:  راهنمای جامع چگونگی افزایش آگاهی از برند + استراتژی‌ها

حال این امر چه مزیتی برای رسانه دارد؟

اصلی‌ترین فاکتوری که میتواند برای رسانه‌ها در فضای دیجیتال درآمدزایی کند٬ میزان بازدید از صفحات آن رسانه است که این بازدید ها می‌تواند از کانال‌های مختلفی مانند گوگل٬ لینک مستقیم٬ شبکه های اجتماعی و …. باشد. یکی از این روش‌هایی که می‌تواند مخاطبین‌تان را به سایتتان برگرداند، استفاده از پوش نوتیفیکیشن جهت یادآوری سایت شما به کاربران‌تان است و باعث بازگردانی آن‌ها به رسانه شما می‌شود.

پوش نوتیفیکیشن

ترافیک و بازدید بیشتر فواید زیادی برای یک رسانه دارد که از بین آن‌ها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- یکی از فاکتور های اصلی سئو٬ میزان بازدید یک پیج است. بازدید بیشتر در کنار استراتژی کلمات کلیدی مناسب در یک پست باعث می‌شود شما در کلمات کلیدی هدفتان جایگاه بهتری در گوگل پیدا کنید. برای اینکه بدانید که چطور می‌توانید کلمات کلیدی مناسبی برای کسب‌وکار خود پیدا کنید، پیشنهاد میکنم مقاله “چگونه کلمات کلیدی مناسب را پیدا کنیم؟” را مطالعه کنید.

۲- بازدید بیشتر به معنا افزایش نمایش تبلیغاتی است که شما در سایت‌تان قرارداده‌اید. این موضوع طبیعتا باعث افزایش کلیک بر روی تبلیغات و در نتیجه افزایش درآمد از سایت‌تان می‌باشد.

تا به اینجای مقاله، ما تنها فواید غیرمستقیم ارسال پوش نوتیفیکیشن را بررسی کردیم. جالب است بدانید که شما می‌توانید علاوه بر روش‌های ذکر شده، شما می‌توانید پوش نوتیفیکیشن تبلیغاتی را برای کاربران‌تان ارسال کنید. با این روش شما به جای اینکه کاربر را به سایت خود هدایت کنید، آن را به سایت تبلیغ‌دهنده تبلیغات می‌فرستید. در این روش شما به ازای تعداد ارسال روزانه ، میزان کلیک‌ و … کسب درآمد خواهید کرد.

در بلاگ مدیااد بخوانید:  چرا از کمپین 360 درجه استفاده کنیم؟

چگونه از سیستم پوش استفاده کنیم؟

برای اینکه ناشرین مدیااد بتوانند به راحت‌ترین شیوه این کار را انجام دهند و به این سیستم دسترسی داشته باشند٬ مدیااد همکاری همه جانبه‌ای را با سرویس پوش نوتیفیشکن پوشه آغاز کرده است. شما می‌توانید با ثبت‌نام در این سرویس ، علاوه بر ایجاد پوش نوتیفیکیشن داخلی برای کاربران سایت خود و اطلاع رسانی اخبار و محتواهای منتشر شده به آن‌ها، سرویس پوش تبلیغاتی را نیز برای رسانه خود فعال نمایید تا بتوانید درآمد خود را به طرز چشمگیری افزایش دهید.

سیستم درآمدزایی برای پوش نوتیفیکیشن نیز مانند تبلیغات کلیکی است. این به این معنی است که به میزان کلیک‌هایی که برروی پوش‌های تبلیغاتی شما در طی روز می‌شود، مبلغی به شما تعلق می‌گیرد که قیمت هر کلیک در سیستم پوش به صورت میانگین ۴۵۰ تومان می‌باشد.

برای استفاده از سیستم پوشه و آشنایی با این سرویس با مقالات بعدی وبلاگ مدیااد همراه باشید.

به اشتراک بگذارید

نظر شما نظر خود را وارد نمایید

نظر دهید