پوش نوتیفیکیشن چیست و چگونه به وبسایت شما کمک می‌کند؟

مطالب آموزشی و اخبار مرتبط با ناشران (صاحبان وبسایت)

حتما شما هم تا به حال تفاوت کاربران وفادار با کاربران معمولی سایتتان را احساس کرده‌اید و می‌دانید که این دسته از کاربران برای هر کسب و کاری مانند گنج می‌مانند.

یکی از راه‌های تبدیل کاربران جدید به کاربران وفادار در وبسایتتان، استفاده از پوش نوتیفیکیشن است.

پوش نوتیفیکیشن چیست؟

پوش نوتیفیکیشن مانند SMS یکی از روش‌های ارسال پیام به مخاطبین می‌باشد که می‌تواند تنها بر اساس کوکی کاربر شما، آن‌ها را شناسایی کند و پیام مورد نظرتان را به آن‌ها نمایش دهد. از این سرویس می‌توان برای بازگرداندن مجدد کاربران به سایت و یا نمایش تبلیغات به آن‌ها استفاده کرد.

با استفاده از این ابزار شما می‌توانید در مرورگر کاربرانتان یک نوتیفیکیشن ارسال نمایید که حاوی پیام شما است و کاربر با خواندن پیام درصورتی که تمایل داشته باشد برروی این پیام کلیک کرده و وارد سایت شما خواهد شد.

برای کاربرانی که بااستفاده از تلفن همراه به سایت شما سر می‌زنند، این اعلان‌ها مانند سایر اعلان اپلیکیشن‌ها مانند تلگرام و واتس‌اپ و …به صورت متنی نمایش داده می‌شود.

نمایش پوش در موبایل و دسکتاپ

کاربردهای پوش نوتیفیکیشن

برای پوش نوتیفیکیشن دو دسته کاربرد کلی میتوان درنظر گرفت:

۱- بهبود عملکرد وبسایت

۲- کاربردهای تبلیغاتی

 

پوش نوتیفیکیشن چگونه به بهبود عملکرد وبسایت ما کمک می‌کند؟

برای مثال فکر کنید شما طرفدار مسابقات فوتبال هستید و امروز بازی دربی در جریان است. حواشی و اتفاقات بازی می‌تواند به اندازه خود بازی فوتبال برای شما جذاب باشد. در همین حین با یک اعلان با متن “داور بازی دربی امروز عوض شد!” مواجه می‌شوید. جنجالی بودن این خبر شما را ترغیب به باز کردن و دیدن این اخبار می‌کند. در واقع سایتی که برای شما چنین اعلانی را ارسال کرده‌ است توانسته شما را به صورت direct link (لینک مستقیم) به وب‌سایت خود بازگرداند.

حال این امر چه مزیتی برای رسانه دارد؟

اصلی‌ترین فاکتوری که میتواند برای رسانه‌ها در فضای دیجیتال درآمدزایی کند٬ میزان بازدید از صفحات آن رسانه است که این بازدید ها می‌تواند از کانال‌های مختلفی مانند گوگل٬ لینک مستقیم٬ شبکه های اجتماعی و …. باشد. یکی از این روش‌هایی که می‌تواند مخاطبین‌تان را به سایتتان برگرداند، استفاده از پوش نوتیفیکیشن جهت یادآوری سایت شما به کاربران‌تان است و باعث بازگردانی آن‌ها به رسانه شما می‌شود.

پوش نوتیفیکیشن

ترافیک و بازدید بیشتر فواید زیادی برای یک رسانه دارد که از بین آن‌ها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- یکی از فاکتور های اصلی سئو٬ میزان بازدید یک پیج است. بازدید بیشتر در کنار استراتژی کلمات کلیدی مناسب در یک پست باعث می‌شود شما در کلمات کلیدی هدفتان جایگاه بهتری در گوگل پیدا کنید. برای اینکه بدانید که چطور می‌توانید کلمات کلیدی مناسبی برای کسب‌وکار خود پیدا کنید، پیشنهاد میکنم مقاله “چگونه کلمات کلیدی مناسب را پیدا کنیم؟” را مطالعه کنید.

۲- بازدید بیشتر به معنا افزایش نمایش تبلیغاتی است که شما در سایت‌تان قرارداده‌اید. این موضوع طبیعتا باعث افزایش کلیک بر روی تبلیغات و در نتیجه افزایش درآمد از سایت‌تان می‌باشد.

تا به اینجای مقاله، ما تنها فواید غیرمستقیم ارسال پوش نوتیفیکیشن را بررسی کردیم. جالب است بدانید که شما می‌توانید علاوه بر روش‌های ذکر شده، شما می‌توانید پوش نوتیفیکیشن تبلیغاتی را برای کاربران‌تان ارسال کنید. با این روش شما به جای اینکه کاربر را به سایت خود هدایت کنید، آن را به سایت تبلیغ‌دهنده تبلیغات می‌فرستید. در این روش شما به ازای تعداد ارسال روزانه ، میزان کلیک‌ و … کسب درآمد خواهید کرد.

 

تبلیغات نوتیفیکیشن چیست؟

تبلیغات پوش نوتیفیکیشن تعریف پیچیده‌ای ندارد بلکه تبلیغی است که در قالب پوش نوتیفیکیشن به گیرنده آن ارسال می‌شود. این تبلیغات به‌طور مستقیم به دستگاه دیجیتال کاربر مورد نظر فرستاده می‌شوند، از این رو لزوما برای اشغال فضای وبسایت ناشر رقابت نمی‌کنند.

تبلیغات پوش نوتیفیکیشن به دلیل ماهیتی که دارند، اغلب از سهم خوبی در نرخ کلیک (CTR) برخوردارند. نرخ کلیک تبلیغات پوش نوتیفیکیشن از ۰.۵٪ تا ۳٪ متغیر است.

ساختار تبلیغات پوش نوتیفیکیشن به صورت زیر است:

ساختار تبلیغات پوش نوتیفیکیشن

نحوه کار کمپین پوش نوتیفیکیشن چگونه است؟

پوش نوتیفیکیشن‌های زمان‌بندی شده به صورت خودکار در برنامه زمانی مشخصی که برایشان تعیین کرده‌اید به کاربران ارسال می‌شوند. به عنوان مثال در راه‌اندازی یک رویداد شما می‌توانید به کاربرانی که بدون تکمیل فرآیند خرید، اپلیکیشن شما را ترک کرده‌اند نیز پوش نوتیفیکیشن ارسال کنید. به این صورت شما می‌توانید مشتریان خود را هرجا که هستند به وسیله محتوای مرتبط، غنی و قانع کننده به سمت اپلیکیشن خود بازگردانید و باعث شکل‌گیری تعامل مجدد شوید.

نحوه کار کمپین پوش نوتیفیکیشن

انواع کمپین‌های پوش نوتیفیکیشن که می‌توانید داشته باشید

۱. Flash Sale

ارسال پوش نوتیفیکیشن با هدف فروش یکی از رایج‌ترین تبلیغات پوش نوتیفیکیشن است. در جریان فروش حساس به زمان، وب‌پوش می‌تواند برایتان مفید باشد زیرا مستقیما بر روی صفحه دستگاه‌های دیجیتال مشترکان سایت فرستاده و غالبا به سرعت دیده می‌شود.

از این مدل برای کمپین‌هایی که زمان پایان فروش را در آن‌ها مشخص می‌کنید، استفاده نمایید. به این ترتیب می‌توانید اطمینان حاصل کنید که پس از پایان زمان فروش، برای خریداران پوش نوتیفیکیشن ارسال نمی‌شود و تجربه کاربران از این فرآیند، مثبت خواهد بود.

 

۲. راه‌اندازی محصول

می‌توانید از کمپین پوش نوتیفیکیشن برای معرفی محصول جدید خود استفاده کنید. می‌توانید با کارهایی نظیر ثبت نام پیش از راه‌اندازی محصول، به اشتراک‌گذاری ویژگی‌های آن و ترتیب دادن رویدادی برای روز عرضه محصول، برای آن بازاریابی کنید.

 

۳. تبلیغات مربوط به روزها و رویدادهای ویژه

در رویدادهای خاص مانند جشن‌های ملی می‌توانید از کمپین پوش نوتیفیکیشن بهره ببرید. از تبلیغات پوش نوتیفیکیشن برای خوشامدگویی و تشویق خریداران در مناسبتی خاص استفاده کنید و به آن‌ها یادآوری نمایید که برای دریافت به‌موقع محصول، خرید خود را تکمیل کنند. حتی می‌توانید تخفیف ویژه‌ای برای آن مناسبت خاص ارائه دهید تا مشتریان بیشتر به خرید ترغیب شوند.

 

۴. نکات مفید

بسیاری از برندها از پوش نوتیفیکیشن به منظور اضافه کردن اطلاعات ارزشمند به مشتریان خود استفاده می‌کنند. آن‌ها نکات مهم و کاربردی محصولات خود را از این راه با مشتریانشان به اشتراک می‌گذارند. می‌توانید مطلبی که برای مخاطبانتان ارزشمند است را در بلاگ بنویسید و با تعبیه یک دکمه در کمپین پوش نوتیفیکیشن، آن‌ها را به سمت بلاگ هدایت کنید.

 

۵. تبلیغات مجموعه‌های تازه

مجموعه محصولات تازه خود را تبلیغ کنید و به مزایای خرید از این مجموعه اشاره نمایید. همچنین می‌توانید با طرح پرسش و دریافت نظر از خریداران، این کمپین‌ها را تعاملی کنید.

 

۶. تبلیغ محصولات پیشین

برای ارسال تبلیغات پوش نوتیفیکیشن نیازی نیست حتما محصول جدیدی ارائه کنید، می‌توانید پرفروش‌ترین محصولات خود یا حتی محصولاتی که هنوز فروش نداشته‌اند را با ارسال پوش نوتیفیکیشن تبلیغ کنید. در تبلیغ خود مشخص کنید که چرا این محصول ارزش خرید دارد.

انواع کمپین‌های پوش نوتیفیکیشن

 

۷. نسخه محدود

اگر محصولاتی با نسخه محدود می‌فروشید، می‌توانید با تبلیغ درباره آن‌ها فروش بیشتری انجام دهید. برای جذب مخاطبان از محتواهایی مثل «نمونه منحصربه‌فرد» یا «فروش انحصاری» استفاده کنید.

 

۸. بازگشت به انبار

اگر محصول محبوب و پرفروشی داشتید که اخیرا دوباره عرضه شده است، می‌توانید با ارسال کمپین پوش نوتیفیکیشن به مشترکان خود اطلاع دهید که این محصول دوباره موجود شده است. در این پیام‌ها حس فوریت را القا کنید تا مشتری حساس بودن زمان را در نظر بگیرد.

نیازی نیست موجود شدن مجدد تمامی محصولات را با ارسال پوش نوتیفیکیشن تبلیغ کنید. در عوض می‌توانید نوتیفیکیشن مربوط به بازگشت محصول به انبار را فعال کنید تا به خریداران این فرصت را بدهید که اگر دوست دارند در این سامانه عضو شوند. کسانی که دریافت اعلان را فعال کرده باشند به محض عرضه مجدد محصول، پوش نوتیفیکیشن دریافت می‌کنند و به این ترتیب، مطمئن خواهند بود که آگاهی از موجودی انبار را از دست نمی‌دهند.

 

۹. بیشتر بخرید، بیشتر پس‌انداز کنید

یکی دیگر از تاکتیک‌های فروش که برندها از آن استفاده می‌کنند، «بیشتر بخر، بیشتر پس‌انداز کن» است. چنین تبلیغاتی را می‌توان به راحتی با کمپین پوش نوتیفیکیشن انجام داد. با وجود این، استفاده از این روش به میزان زیاد را پیشنهاد نمی‌کنیم.

 

۱۰. اشتراک ویدئو

اگر در بلاگ یا اینستاگرام خود ویدئو به اشتراک گذاشته‌اید، می‌توانید با پوش نوتیفیکیشن کاربران بیشتری را به آن سمت هدایت کنید و بازدید بیشتری بگیرید. خریداران، به احتمال بیشتری با برندهایی که محتوای ارشمند به اشتراک می‌گذارند تعامل برقرار می‌کنند تا آن‌هایی که تبلیغاتشان صرفا مبتنی بر فروش است.

 

۱۱. استفاده از رضایت مشتری

می‌توانید برای مشتریان خود پوش نوتیفیکیشن‌هایی از نقل قول خودشان ارسال کنید. حتی می‌توانید تصویر ارسالی مشتریان درباره رضایت از محصول در پوش نوتیفیکیشن استفاده کنید و با این کار، اعتبار خود را بالا ببرید و مشتریان را به خرید متقاعد کنید. به عنوان مثال این مدل کمپین برای محصولات مراقبتی از پوست یا تناسب اندام مناسبند.

 

۱۲. کمپین‌های شخصی‌سازی شده

شما می‌توانید کمپین‌های خود را با شخصی‌سازی کردن آن‌ها برای مشترکینی که برایشان تبلیغ می‌کنید مؤثرتر سازید. ویژگی‌های پیشرفته‌ای مانند بخش‌بندی کاربران، به شما امکان می‌دهد مشترکین خاصی را بر اساس شرایطی مانند کسانی که هنوز خرید نکرده‌اند، خریدارانی که یک بار خرید کرده‌اند و غیره هدف قرار دهید. به این ترتیب، می‌توانید کسانی که تاکنون خرید نکرده‌اند را تبدیل به مشتری کنید، مشتریان قبلی را بازگردانید، خریدارانی در موقعیت جغرافیایی ویژه را مورد هدف تبلیغات قرار دهید و… .

 

چگونه از سیستم پوش استفاده کنیم؟

برای اینکه ناشرین مدیااد بتوانند به راحت‌ترین شیوه این کار را انجام دهند و به این سیستم دسترسی داشته باشند٬ مدیااد همکاری همه جانبه‌ای را با سرویس پوش نوتیفیشکن پوشه آغاز کرده است. شما می‌توانید با ثبت‌نام در این سرویس ، علاوه بر ایجاد پوش نوتیفیکیشن داخلی برای کاربران سایت خود و اطلاع رسانی اخبار و محتواهای منتشر شده به آن‌ها، سرویس پوش تبلیغاتی را نیز برای رسانه خود فعال نمایید تا بتوانید درآمد خود را به طرز چشمگیری افزایش دهید.

سیستم درآمدزایی برای پوش نوتیفیکیشن نیز مانند تبلیغات کلیکی است. این به این معنی است که به میزان کلیک‌هایی که برروی پوش‌های تبلیغاتی شما در طی روز می‌شود، مبلغی به شما تعلق می‌گیرد که قیمت هر کلیک در سیستم پوش به صورت میانگین ۴۵۰ تومان می‌باشد.

برای استفاده از سیستم پوشه و آشنایی با این سرویس با مقالات بعدی وبلاگ مدیااد همراه باشید.

پرسش‌های متداول

چگونه پوش نوتیفیکیشن دریافت کنیم؟

وقتی در ابتدا وارد یک وبسایت می‌شوید، کادری پیش چشمتان ظاهر می‌شود که از شما می‌پرسد آیا مایل به دریافت پوش نوتیفیکیشن هستید یا خیر. اگر دریافت آن را انتخاب کنید، از آن پس پیام‌های پوش نوتیفیکیشن آن سایت برایتان ارسال می‌شود.

تفاوت پوش نوتیفیکیشن با پیام‌های متنی و پاپ‌آپ‌ها چیست؟

پیام‌های متنی معمولا طولانی‌ترند و شما دریافت آن‌ها را انتخاب نمی‌کنید. در مورد پاپ‌آپ‌ها هم همین‌طور است. اما پوش نوتیفیکیشن‌ها برای ارسال از شما اجازه می‌گیرند. همچنین می‌توان از دریافت آن‌ها انصراف داد.

پوش نوتیفیکیشن‌ها را بر چه مبنایی می‌توان هدفمندسازی کرد؟

امکان هدفمندسازی یکی از بزرگترین مزایای پوش نوتیفیکیشن‌هاست. می‌توانید این کار را بر مبنای مکان جغرافیایی، مدل دستگاه هوشمند کاربران، نوع سیستم عامل تلفن‌های همراه و… شخصی‌سازی کرده و به‌طور هدفمند ارسال کنید.

به اشتراک بگذارید

نظر شما نظر خود را وارد نمایید

نظر دهید