چگونه می توان رتبه الکسا وب سایت خود را بهبود بخشید!؟

مطالب آموزشی و اخبار مرتبط با ناشران (صاحبان وبسایت)

اگر در تلاش برای ایجاد ترافیک به وب سایت خود هستید، باید بر بهبود رتبه الکسای آن تمرکز کنید. رتبه الکسا بر اساس ترافیک وب سایت شما نوسان میکند. هرچقدر ترافیکی ورودی شما بیشتر و باکیفیت تر باشد سرعت بهبود یافتن رفته الکسا به مراتب بالاتر میرود.

تعداد بازدیدکنندگان و Uniq pageview شما در طی سه ماه گذشته بر روی رتبه الکسای شما تاثیر می‌گذارد. هرچه میزان بازدیدکنندگان کلی سایت و بازدید یکتا از صفحات و مقالات سایت شما بیشتر باشد ، رتبه الکسای شما پایین تر خواهد آمد.

مدیااد برای بالا بردن رتبه الکسای سایت شما راه های زیر را پیشنهاد می دهد:

به روزسازی صفحات قدیمی وب سایت

رتبه الکسا

صفحات قدیمی را با افزودن محتوای جدید به آنها به روز کنید. اگر به ندرت یا هرگز صفحه ای را در وب سایت خود به روز نکنید، موتورهای جستجو تصور می کنند که آن صفحه را رها کرده اید،  آنها صفحات رها شده را در پایین صفحه نتایج موتور جستجو  در جایی که قادر به ایجاد ترافیک نیست ، دفن می کنند.

از طرف دیگر ، با به روزرسانی صفحات و مقالات وب سایت شما ، موتورهای جستجو رتبه بالاتری را به آنها ارائه می دهند زیرا حاوی محتوای تازه هستند.

انتشار مقالات و محتواهای جدید

رتبه الکسا

علاوه بر به روزرسانی صفحات قدیمی در وب سایت شما، انتشار صفحات جدید با محتوای مرتبط و جذاب می تواند باعث بهبود رتبه الکسا سایت شما شود. هر صفحه جدید که دارای محتوای با کیفیت بالا است، فرصت ‌های جدیدی برای رتبه بندی ارائه می دهد.

در بلاگ مدیااد بخوانید:  چگونه رتبه الکسای وبسایت خود را بهبود دهیم؟

صفحاتی که دارای محتوای خوب و بلند هستند، اغلب دارای صدها کلمه کلیدی می باشند .مسلماً ، بعضی از این کلمات کلیدی ممکن است هر ماه فقط چند بازدید کننده ایجاد کند ، اما اگر به صورت پیاپی صفحات جدیدی از محتوای مرتبط و جذاب را منتشر کنید ، این ترافیک اضافی می تواند به سرعت اضافه شود.

بهینه سازی تصاویر

رتبه الکسا

هرچه قدر حجم تصاویری که در محتوای وب ‌سایتتان استفاده میکنید بهینه تر باشد، به دلیل بالا رفتن سرعت سایت، رتبه الکسای شما کاهش می‌یابد. چه  png , jpeg , gif  یا هر فرمت دیگری باشند ،هر یک از آنها باید تگ مربوطه داشته باشند.

در تمام تصاویر به کار رفته در یک وب‌سایت، تگ توصیف‌کننده موضوعی است که از تصویر استنباط می‌شود بازدیدکنندگان به طور کلی  تصاویر را نمی بینند ، اما موتورهای جستجو هنگام جستجوی وب سایت شما آنها را بررسی می کنند.

افزایش سرعت سایت

رتبه الکسا

آیا می دانید سرعت وب سایت شما می تواند بر بهبود رتبه الکسا آن تأثیر بگذارد؟ مدت زمانی که بازدیدکنندگان باید منتظر بارگذاری وب سایت شما باشند، بر تعداد بازدیدهای صفحه تأثیر دارد. هر چقدر مدت بارگذاری صفحات کم تر باشد، کاربر میل بیشتری برای بازدید از دیگر صفحات وب سایت دارد.

برای مثال اگر متوسط ​​زمان بارگیری وب سایت شما در حال حاضر سه ثانیه است ، اما بعد از تغییرات شما به شش ثانیه افزایش پیدا کند، میتواند میزان بازدید سایت شما را به یک سوم کاهش دهد و با تعداد بازدید صفحه کمتر،  به مراتب وب سایت شما دارای رتبه الکسای بالاتر و جذابیت کمتری خواهد بود.

در بلاگ مدیااد بخوانید:  ترفند های افزایش سرعت وب سایت ( قسمت 1)

برچسب ها

به اشتراک بگذارید

نظر شما نظر خود را وارد نمایید

نظر دهید