رفع مشکل Other در گزارش channel گوگل آنالیتیکس

مقالات آموزشی دیجیتال مارکتینگ

اگر بخواهیم یک دید کلی نسبت به ترافیک وبسایت و عملکرد کلی بخش مارکتینگ داشته باشیم، گزارش channel در گوگل آنالیتیکس میتواند شروع خوبی باشد
به صورت پیش فرض در گوگل آنالیتیکس ۹ کانال ورودی ترافیک تعریف شده است.

 1. Direct
 2. Organic Search
 3. Social
 4. Email
 5. Affiliates
 6. Referral
 7. Paid Search
 8. Other Advertising
 9. Display

تشخیص اینکه هر کاربر متعلق به کدام کانال است بر عهده گوگل آنالیتیکس هست و تنظیمات پیش فرضی که وجود دارد. مواقعی که ما برای کمپین های تبلیغاتی از UTM ها استفاده میکنیم، پارامترهایی که برای source و medium در نظر میگیریم در اکثر اوقات در گوگل آنالیتیکس قابل تشخیص نیست و هر ترافیکی که از این لینک ها وارد سایت شوند در کانال دیگری به اسم Other ذخیره میشوند. به این معنی که آنالیتیکس توانایی تشخیص اینکه ورودی متعلق به کجاست را ندارد.
در این ویدیو دقیقا این مشکل را بررسی میکنیم و راهکار آن را میبینیم

شما می‌توانید با ثبت‌‌نام و ورود به پنل مدیااد با قابلیت‌های پنل مدیااد آشنا شده و کمپین‌های تبلیغاتی خود را امروز شروع کنید.

پنل مدیااد

در بلاگ مدیااد بخوانید:  تبلیغات برای شما زهر است اگر...

به اشتراک بگذارید

نظر شما نظر خود را وارد نمایید

  ۳ نظر نظر دهید

 1. سلام. مثل همیشه آموزشتون عالی بود. من ۲ تا سوال داشتم
  ۱. اینکه کاربری بدون UTM از تلگرام وارد بشه همچنان در other نمایش داده می شه؟
  ۲. ازآنجاییکه UTM هایی که در تلگرام استفاده میشه معمولا در کانال های تلگرامی هست که تبلیغ دادیم می شه در Other advertising هم تنظیم کرد که نمایش داده بشن تا از اونهایی که از پیج های تحت اختیار خودمون که بدون هزینه هست تفکیک بشن؟

  • سلام نیما جان. ممنونم:)
   ۱- اگه کاربر روی لینک مستقیم وارد بشه میره تو دایرکت
   ۲- بله میشه، من تو این ویدیو یه مثال زدم و دیتای من طوری بود که سوشال جای درستی براشون بود. ببین اون ترافیکی که با UTM میاد کدوم چنل براش مناسبه، تو همون چنل تنظیمات رو براش انجام بده. حتی شاید تو چنل هایی که به صورت پیش فرض وجود داره نگنجه، تو این حالت باید یه دونه جدید براش بسازی(آخر ویدیو اشاره کردم به روشش)

نظر دهید