تبلیغات در تلگرام

/ آبان ۹, ۱۳۹۶ / بدون دیدگاه / در مقاله

در دنیا همه رسانه های دیجیتال به اشکال مختلف و با اهداف مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. موتورهای جستجو، شبکه های اجتماعی، وب سایت ها و وبلاگ ها و اپلیکیشن های موبایل همگی بسترهای تبلیغات دیجیتال محسوب می شوند که با هداف متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرند. در ایران هم این امر در وب، تلگرام، اینستاگرام و اپلیکیشن صادق است، اما تفاوت جدی میان تبلیغات وب و اپلیکیشن با تبلیغات تلگرام و اینستا وجود دارد.

تبلیغات وب و اپلیکیشن به واسطه اطلاعاتی که در اختیار پلتفرم های تبلیغاتی است، می توانند بسیار هوشمند انجام شوند و متناسب با صفحه نمایش دهنده تبلیغ و رفتار کاربر تبلیغ ها متناسب سازی شوند. اما در محیط تلگرام و اینستاگرام هنوز پلتفرم کاملی برای هوشمندسازی تبلیغات ارایه نشده است. مدیا اد از پلتفرم های پیشرو در این امر محسوب می شود.

 

مدیا اد چیست؟

مدیا اد از محصولات شرکت فناوران هوشمند شایا (شرکت دانش بنیان فعال در زمینه پردازش زبان فارسی و تحلیل شبکه های اجتماعی)، به دنبال رفع این مشکل بزرگ در تبلیغات تلگرام بوده است و با استفاده از پنلی که در اختیار کاربر قرار می دهد، امکان تبلیغ هدفمند و همچنین کنترل پخش و ارایه تبلیغ را فراهم می کند. البته مدیا اد در حال حاضر از اثربخش ترین پلتفرم های تبلیغات محتوایی وب نیز محسوب می شود.

 

هدفمندی موضوعی تبلیغات تلگرام

از جمله امکانات مهم مدیا اد درتلگرام، امکان تعریف کمپین های تبلیغاتی با هدفمندی موضوعی و پخش آن در تعداد زیادی کانال کوچک و بزرگ است. مدیااد موضوع کانال های تلگرام را با استفاده از محتوای منتشر شده در این کانال ها استخراج می کند و کاربر می تواند با تعیین موضوع کانال های انتشار تبلیغ، تبلیغ خود را به نمایش در برخی از این کانال ها محدود کند.

 

کنترل وضعیت کمپین

از نکات مهم دیگر تبلیغات تلگرام در مدیا اد امکان کنترل کامل کمپین است. شما در هر لحظه می توانید وضعیت کل کمپین را مشاهده کنید:

 

کنترل پارامترهای اثربخشی کمپین

علاوه بر این مدیا اد به شما این امکان را می دهد که در هر کانالی که تبلیغ می کنید، جزییات نمایش تبلیغ در آن کانال را مشاهده کنید:

از مهم ترین پارامترهای تبلیغات اثربخش تلگرام، میزان قرارگرفتن یک پست در پست آخر، پست دوم یا به عنوان پست آزاد است که این امر همان طور که در تصویر بالا مشاهده می کنید در مدیا اد با دقت کنترل شده و آمارش در اختیار شما قرار می گیرد.

 

قیمت گذاری مدیا اد

یکی از مهمترین نکات تبلیغ در مدیا اد این است که مدیا اد با تعرفه کانال های تلگرام کار می کند و هیچ مبلغ اضافه ای بابت تبلیغات دریافت نمی کند. یعنی کاربر می تواند با استفاده از مدیا اد نه تنها هزینه بیشتری نسبت به شرایط معمول انتشار تبلیغ متحمل نشود، بلکه کنترل کامل روی انتشار تبلیغ داشته باشد.

نوشته های مرتبط

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *