قوانین و مقررات

مقدمه

«مدیا اد» یک پلتفرم تبلیغاتی بر اساس محتوای همسان است که با توجه به صلاحدید بازار و نظر کارشناسان مجرب حوزه فناوری اطلاعات در بهمن‌ماه سال ۱۳۹۵ راه‌اندازی شد. هدف «مدیا اد» ارائه محتوای تبلیغ کنندگان در وب‌سایت‌های فارسی مرتبط، و به جهت افزایش بازدید و مخاطب است. متن زیر در جهت بهبود تعامل و همکاری دوطرفه آماده‌شده و برای برقرار این همکاری دوطرفه، التزام به این قوانین ضروری است و لذا خواهشمند است که در صورت تمایل برای توسعه کسب‌وکار اینترنتی خود از طریق «مدیا اد» متن زیر را به‌دقت مطالعه کنید.

 

ماده ۱: تعاریف

مدیا اد: نام یک پلتفرم تبلیغات محتوای همسان است که در جهت افزایش مخاطب و ترافیک وب، و برای سرویس‌دهی به تبلیغ-کنندگان راه‌اندازی شده است.

کاربر: به هر فرد حقیقی که از جانب خود و یا فرد حقوقی دیگری مسئولیت و مالکیت یک وبگاه اینترنتی را دارا است و برای ارائه تبلیغات محتوای همسان در سایت «مدیا اد» ثبت‌نام می کند.

نمایش دهنده: هر شخص حقیقی و یا حقوقی که برای کسب درآمد آنلاین از طریق وبگاه تحت تملک خود برای عضویت در «مدیا اد» اقدام می کند.

تبلیغ کننده: هر شخص حقیقی یا حقوقی است که به‌منظور نمایش دادن محتوای خود در سایت نمایش دهندگان، کمپین تبلیغاتی می‌سازد.

کمپین تبلیغاتی: طرح تبلیغاتی مرتبط که بر پایۀ تعاریف منتسب به شکل‌گیری شرکت برنامه‌ریزی‌شده و محتوای تبلیغ کننده در قالب آن بر روی سایت نمایش دهندگان منتشر می شود.

حساب کاربری: شناسه منحصربه‌فردی که «مدیا اد» را قادر می‌سازد تا نمایش دهندگان و تبلیغ کنندگان را شناسایی کند و به آن‌ها اجازه دسترسی به پنل مدیریتی را بدهد.

محتوای همسان: ارتباط معنایی میان محتوای تبلیغ کننده با محتوای موضوعی سایت نمایش دهنده را همسانی محتوا، یا محتوای همسان می‌نامیم.

ویجت: ابزاری است که در سایت نمایش دهندگان قرار می‌گیرد و لینک و محتوای تبلیغ کنندگان را نمایش می‌دهد.

کلیک: عملی که باعث می شود کاربر از سایت نمایش دهنده به سایت تبلیغ کننده منتقل شود.

کلیک معتبر: هر کلیک روی محتوا که توسط انسان واقعی، بدون اجبار و از روی خواسته شخصی و البته به‌صورت غیرتکراری بر روی تبلیغات انجام گیرد و کاربر یا بازدیدکننده را به وبگاه تبلیغ کننده منتقل کند.

تبلیغات کلیکی (CPC): پرداخت بر اساس کلیک است. در این روش آگهی دهنده فقط برای تبلیغاتی پول پرداخت می‌کند که مخاطب روی آن کلیک کرده است.

 

ماده ۲: شرایط عمومی

قرارداد با «مدیا اد» به معنای پذیرش کلیۀ اصول و رویه‌هایی است که در قالب قوانین و مقررات مابین طرف اول و دوم برقرار می-شود. طبیعی است که ممکن است بخشی از این قوانین در طول زمان دستخوش تغییراتی شود و یا به‌صورت جزئی مورد اصلاح و بازنگری قرار گیرد. «مدیا اد» مشروح تغییرات را از طریق وبگاه خود اعلام می کند. اولین مراجعه کاربر به سایت پس از اعمال تغییرات به‌منزلۀ پذیرش تغییرات انجام‌شده است.

نمایش دهندگان و تبلیغ کنندگان در طول مدت قرارداد با «مدیا اد»، اجازۀ تخطی از قوانین نظام جمهوری اسلامی ایران را ندارند.

وبگاه مورد تعهد حق توهین به اشخاص حقیقی یا حقوقی را ندارد و نباید نسبت به نشر اکاذیب یا افترا فعالیت کند.

مدیا اد نسبت به محتوای غیراخلاقی حساسیت‌های شدیدی دارد، لذا صاحبان وبگاه‌ها مجاز به استفاده از تصاویر مستهجن و یا غیراخلاقی مغایر با عرف و قوانین جامعه نیستند و در صورت رؤیت این موضوع، از ادامۀ همکاری امتناع شده و حساب کاربری نمایش‌دهندۀ تبلیغ کنندگان مسدود خواهد شد.

مطالب و محتوای وبگاه مورداشاره نباید در راستای تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی ایران، و یا در جهت تقویت دشمنان نظام باشد.

وبگاه‌ها مجاز به تبلیغ آیین‌های مطرود و مذاهب ساختگی نیستند و نباید متنی در جهت تخریب و یا توهین به ادیان الهی منتشر کنند.

وبگاه‌ها نباید در جهت زیر سؤال بردن رجال درجۀ نظام متنی را منتشر کنند.

مدیا اد هیچ مسئولیتی را در قبال محتوای وبگاه نمایش دهندگان و تبلیغ کنندگان نمی‌پذیرد و در صورت تخطی نمایش دهنده و یا تبلیغ کننده از قوانین ذکرشده، تعهدات متقابل کم لن یکن، و حساب کاربری ایشان مسدود خواهد شد. شایان‌ذکر است که در صورت وجود مسئله و یا گلۀ منصفانه، نمایش دهندگان و تبلیغ کنندگان می‌توانند تقاضای خود را برای رفع مسدودی به واحد پشتیبانی ارسال کنند، اما درنهایت پذیرش ادامه همکاری و یا قطع آن به عهده مدیا اد است.

مدیا اد  عدم بروز اشکال یا قطعی را در صفحات اینترنتی این وبگاه تضمین نمی‌نماید. آگهی‌دهنده و نمایش‌دهنده بدین وسیله موافقت می‌نماید که در صورت بروز مشکل در استفاده از خدمات وبگاه، مسئولیتی متوجه مدیا اد نمی‌باشد.

آگهی‌دهنده و نمایش‌دهنده باید از اهلیت قانونی لازم برای انعقاد این توافقنامه برخوردار باشد. چنانچه به نمایندگی از یک شخص حقوقی به عنوان آگهی‌دهنده و نمایش‌دهنده این توافقنامه را منعقد می‌نماید، دارای اختیارات قانونی لازم برای انعقاد این توافقنامه است. و تضمین می‌کند هیچ شخصی اعم از حقیقی و حقوقی ادعایی در این خصوص نخواهد داشت.

 

ماده ۳: قوانین عمومی

پلتفرم مدیا اد در هیچ نقطه‌ای از ایران نمایندگی ندارد و هرگونه سوءاستفاده از نام، برند و یا حتی محتوای وبگاه mediaad.org یا اطلاعاتی که طبق توافق صورت گرفته ردوبدل می شود ، نقض قوانین شمرده خواهد شد و سوای فسخ قرارداد و کم لن یکن شدن تعهدات دوطرفه، حق شکایت از خاطی برای مدیا اد محفوظ است.

چنانچه نمایش‌دهنده و یا تبلیغ کننده مرتکب یکی از تخلفات مندرج در این توافق شوند و یا خارج از تعهدات این توافقنامه عمل نمایند، مدیا اد می‌تواند حساب کاربری نمایش‌دهنده و یا تبلیغ کننده را بدون اخطار قبلی مسدود کند. نمایش‌دهندۀ تبلیغ کنندگان جهت فعال‌سازی مجدد وبگاه خود باید اسناد مثبتۀ خود مبنی بر قانونی بودن فعالیت‌هایش را که با اصول کلی وبگاه مدیا اد هماهنگی داشته باشد، ظرف ده روز ارائه نماید. در صورت عدم ارائه مدارک در مدت مذکور و یا چنانچه مدارک ارسالی بر قانونی بودن فعالیت‌های نمایش دهنده دلالت نکند، تمامی اعتبار مالی حساب کاربری متخلف ضبط خواهد شد. درهرصورت از این حیث مسئولیتی متوجه مدیا اد نیست.

 

مسئولیت حفظ محرمانگی اطلاعات حساب کاربری بر عهده صاحب اطلاعات است. مسئولیت هرگونه اتفاقی که درنتیجه غفلت یا کوتاهی صاحب اطلاعات حادث شود، صرفاً بر عهده وی خواهد بود. تبلیغ کننده و نمایش‌دهنده بدین‌وسیله موافقت می‌نمایند هرگونه استفاده غیرمجاز از حساب کاربری و کلمه عبور خود یا هرگونه اقدام مخل امنیت را سریعاً به مدیا اد اطلاع دهند.

نه نمایش دهندگان و نه تبلیغ کنندگان به هیچ شکل حق ندارند حساب کاربری خود را به اشخاص حقیقی و یا حقوقی بفروشند. این عمل تخلف است و حق هرگونه اقدام قانونی و یا سازمانی برای مدیا اد محفوظ می‌باشد.

 

ماده ۴: قوانین مربوط به نمایش دهندگان

موارد ذیل برای نمایش دهندگان محتوای همسان که مشغول به همکاری با مدیا اد هستند لازم‌الاجراست و تمامی کاربرانی که از طریق این سیستم اقدام به کسب درآمد می‌کنند ملزم به رعایت این قوانین هستند و هرگونه تخطی از این قوانین موجب مسدودی حساب کاربری شخص متخلف خواهد شد.

در صورت استفاده نمایش دهنده از ربات‌های تولید کلیک غیرواقعی، مدیا اد مجاز است که پس از تسلیم اعتراض و تذکر جدی، حساب کاربری نمایش دهنده را در صورت تکرار تخطی از این قوانین مسدود کند طبیعی است که افزایش غیرواقعی بازدید وب‌سایت و نمایش تبلیغات با استفاده از روش‌های پاپ آپ، آی فریم و غیره مشمول همین قانون است.

اگر نمایش دهنده پس از تائید گروه ارزیابی مدیا اد اقدام به نشر محتوایی نماید که با موارد اشاره‌شده در ماده۳ مغایرت داشته باشد، موظف است که پس از دریافت اخطار جدی، نسبت به اصلاح فوری اقدام نماید در غیر این صورت مدیا اد مجاز به شکایت و درخواست جریمه نقدی است.

نمایش دهندگان برای افزایش اشتیاق مخاطبان خود به کلیک روی تبلیغات، مجاز به استفاده از الفاظی نظیر “لطفاً برای حمایت ما اینجا کلیک کنید” نیستند و تحت هیچ شرایطی نمی‌توانند کاربران خود را مجبور و یا ترغیب به درآمدزایی به نفع خودنمایند.

مدیا اد تعهدی بابت سطح رضایت بازدیدکنندگان سایت نمایش دهنده نسبت به محتوای داخل ویجت ها ندارد.

مدیا اد از همکاری با وب‌سایت‌های تجاری، چت روم‌ها، سایت‌های کسب درآمد، سایت‌های شرط‌بندی، باکس‌ها، سایت‌های افزایش رتبه و سایت‌های ارائه‌دهنده سرویس‌های POP-UP معذور است.

هرگونه دخل و تصرف در لینک‌ها، تلاش برای عدم نمایش محتوای تبلیغ کنندگان و یا نمایش تبلیغات در وبگاهی به‌جز وبگاه تائید شدۀ نمایش دهنده تخلف محسوب خواهد شد.

نمایش دهندگان متعهد می‌شوند که با اطلاعات دقیق، کامل و به‌روز شده ثبت‌نام کنند و اطلاعات حساب بانکی آن‌ها اعم از شماره‌حساب و شماره شبا منطبق بر اطلاعات حساب کاربری باشد، و موظف‌اند که در صورت رخ داد هرگونه تغییری در اطلاعات، مشخصات خود را به‌روزرسانی نمایند.

در صورت بروز قطعی وبگاه به هر دلیلی، نمایش دهندگان موافقت خود را با تعلیق تعهدات مدیا اد اعلام می‌دارند.

درآمد نمایش دهندگان با توجه به آنچه در صفحه‌نمایش دهندگان سایت اعلام‌شده به‌صورت روزانه محاسبه خواهد شد و به اعتبار حساب کاربری ایشان افزوده می‌گردد، و با توجه به میزان و شرایط تسویه‌حساب که در همان صفحه ذکرشده به ایشان پرداخت می شود و ازآنجایی‌که حصول این درآمد از طریق نمایش تبلیغات بوده، لذا نمایش دهندگان نمی‌توانند با واریز مبلغ و افزایش اعتبار خود اقدام به درخواست پرداخت وجه نماید و مبلغ واریزشده صرفاً می‌بایست در جهت انجام تبلیغات استفاده شود.

نمایش‌دهنده متعهد است چنانچه از نوعی فنآوری برای بدست آوردن اطلاعاتی مانند آدرس پروتکل اینترنتی کاربر، سیستم عامل رایانه، نوع مرورگر، ترافیک و دریافت مدخل ورودی به سایت، استفاده می‌کند، آن را به اطلاع کاربر برساند.

وب سایت نمایش‌دهنده برای پذیرش در وبگاه مدیا اد باید شرایط ذیل را داشته باشد در غیر اینصورت تایید نخواهد شد:

 • از نظر طراحی و گرافیک وب، در سطح مطلوب باشد؛
 • دارای پاپ آپ یا نمایش بیش از حد تبلیغات نباشد؛
 • دارای مطالب و محتوای کافی و آرشیو باشد؛
 • در زمان بررسی در دسترس باشد؛
 • سایت مستقل (Self-Hosted) باشد، وبلاگ‌ها‌ و سایت‌هایی با دامنه عمومی در مدیا اد پذیرفته نخواهند شد؛
 • جزو سایت‌های تجاری، چت روم‌ها، باکس‌ها و سایت‌های افزایش رنک و موارد مشابه نباشد.
 • حاوی اطلاعات ناقص و یا ناهمگون نباشد.

اگر درآمد نمایش‌دهنده‌ به حداقل مبلغ مجاز برای دریافت درآمد ( ۵۰۰۰۰ تومان) نرسیده باشد، نمایش‌دهنده نمی‌تواند با واریز مابه التفاوت و شارژ اعتبار حساب کاربری خود تا حداقل مبلغ درآمد، نسبت به دریافت این مبلغ اقدام نماید. به عبارت دیگر چنانچه این مبلغ از طریق دیگری به غیر از نمایش بنر به حساب کاربری نمایش دهنده واریز شود، نمایش دهنده حق دریافت مبلغ را نخواهد داشت. درصورت نادیده گرفتن این بند، پرداخت انجام شده توسط نمایش دهنده در حساب کاربری وی به عنوان اعتبار باقی‌ می‌ماند و به نمایش‌دهنده مسترد نمی‌شود.

نمایش‌دهنده متعهد است برای ایجاد حساب کاربری صرفا از یک نام و مشخصات یکسان و حقیقی استفاده کند. بنابراین چنانچه نمایش‌دهنده به هر دلیلی چندین حساب کاربری با مشخصات مختلف و غیرواقعی ایجاد نماید و یا مشخصات صاحب نام دامنه با مشخصات دارنده حساب کاربری یکسان نباشد، به دلیل مغایرت این موارد با مقررات مدیا اد ، نمایش دهنده مشمول کلیه ضمانت اجراهای مندرج در بند تخلفات وب سایت‌های نمایش‌دهنده قرار می‌گیرد.

 

ماده ۵: قوانین مربوط به تبلیغ کنندگان

متعهد می‌شوند که با اطلاعات دقیق، کامل و به‌روز شده ثبت‌نام کنند و موظف‌اند که در صورت رخ داد هرگونه تغییری در اطلاعات، مشخصات خود را به‌روزرسانی نمایند.

در صورت بروز قطعی وبگاه به هر دلیلی، تبلیغ کنندگان موافقت خود را با تعلیق تعهدات مدیا اد اعلام می‌دارند.

خود را موظف می‌دارد که محتوای خود را در مدت اجرای کمپین و پس از تائید گروه ارزیابی مدیا اد تغییر ندهد.

مدیا اد برای رد و یا قبول محتوای تبلیغ کنندگان مختار است و می‌تواند بر اساس قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران و سیاست‌های درون‌سازمانی نسبت به تائید محتوای تبلیغ کنندگان تصمیم‌گیری نماید.

ثبت اطلاعات تبلیغ کنندگان و ارسال محتوا از سوی ایشان به معنی پذیرش شرایط همکاری با مدیا اد است و تبلیغ کنندگان تائید می‌کنند که محتوای تبلیغاتی حاوی هیچ شکلی از اطلاعات غیرقانونی و نامناسب نیست و اگر پس از مدتی خلاف این موضوع ثابت شود، عواقب آن به عهده تبلیغ کننده می‌باشد.

مدیا اد مختار است که در صورت دریافت هرگونه اخطار از سوی مراجع قضایی، انتظامی و یا نهادهای ذی‌ربط در فضای مجازی، نسبت به غیرفعال سازی محتوای تبلیغ کنندگان اقدام نماید و خسارت وارده به عهده ایشان است.

هزینه واریزشده جهت انجام تبلیغات پس از کسر از موجودی اعتبار حساب کاربری به‌هیچ‌عنوان قابل‌برگشت و واریز به‌حساب بانکی کاربر نیست و فقط می‌تواند به کمپین تبلیغاتی دیگری انتقال یابد.

با ارائه آگهی به پلتفرم مدیا اد، آگهی‌دهنده تعهد می‌نماید که:

 • در تبلیغ کالا و خدمات خود مرتکب فعل یا ترک فعلی که سبب مشتبه شدن و یا فریب مخاطب از حیث کمیت و کیفیت گردد، نمی‌شود.
 • برای فروش کالا و خدمات خود نباید به نحوی تبلیغ کند که سلامتی افراد را به خطر اندازد.
 • به نحوی تبلیغ کند که مصرف کننده بطور دقیق، صحیح و روشن اطلاعات مربوط به کالا و خدمات را درک کند.
 • در تبلیغ و بازاریابی هویت شخص یا بنگاهی که تبلیغات به نفع او می‌باشد، روشن و صریح قید گردد.
 • جزو سایت‌های شرط بندی، سایت‌های ارسال پیام‌های انبوه (spam) نباشد.
 • جزو شبکه های اجتماعی که در زمینه جذب طرفدار ( follower) در اینستاگرام و عضو (member) در کانالهای تلگرام، فعالیت می‌کنند، نباشد.

آگهی‌دهنده می‌پذیرد که محتوای تبلیغات وی طبق ضوابط مدیا اد  تایید و اصلاح می‌گردد .
آگهی دهنده می‌پذیرد با توجه به پایبندی مدیا اد  به قوانین مالیاتی کشور ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده به مبلغ پرداختی آگهی دهنده برای شارژ کمپین تعلق می‌گیرد و جهت واریز به سازمان امور مالیاتی کشور منظور می‌گردد.

 

ماده ۶: فورس ماژور

هیچ‌یک از طرفین این توافق به دلیل قصور یا تأخیر در اجرای تعهداتشان به دلیل حصول شرایطی که فراتر از کنترل معقول وی باشد، نظیر قطع خطوط ارتباطی اینترنت، قطع شبکه و حوادث ناگهانی و غیرقابل‌پیش‌بینی طبیعی و… مسئول نخواهد بود.

 

ماده ۷: رفع اختلافات

این توافق بر پایۀ قوانین نظام جمهوری اسلامی ایران تنظیم‌شده است و هرگونه اختلاف در آرا، و یا تفسیر به نفس هریک از مفاد این توافق، چه در فسخ، چه در نقض و چه در اجرا برای داوری و رفع این ابهامات و اختلافات به مراجع ذیصلاح ارجاع می شود و حکم این مراجع لازم‌الاجراست.

مشمول کلیه ضمانت اجراهای مندرج در بند تخلفات وب سایت‌های نمایش‌دهنده قرار می‌گیرد.

 

ماده ۸: امنیت

آگهی‌دهنده و نمایش‌دهنده مطلع هستند که ارسال اطلاعات شخصی، چه به صورت حضوری، تلفنی و یا از طریق اینترنت همیشه با خطر افشاء مواجه است و هیچ سیستمی دارای امنیت کامل نمی‌باشد. بنابراین مدیا اد مسئولیتی در قبال نواقص امنیت تکنولوژی نخواهد داشت. با این وجود مدیا اد تمام تلاش خود را به منظور حداقل نمودن و در صورت امکان جلوگیری از دسترسی غیرمجاز و استفاده غیر صحیح از اطلاعات مندرج می‌نماید. در هیچ موردی چنین حمایتی کمتر از استانداردهای معقول مراقبت نخواهد بود . در هر صورت مدیا اد هیچ گونه تعهدی در خصوص جبران خسارات فعلی یا آتی ندارد.

مدیا اد تضمینی ارائه نمی‌نماید که داده‌هایی که از این سایت دانلود می‌شود، فاقد ویروس یا داده‌های مخرب ‌باشد.

مدیا اد در رابطه با خسارات غیرمستقیم نظیر عدم‌النفع، از دست دادن داده، شهرت تجاری و مواردی از این قبیل مسئولیتی ندارد. لیکن چنانچه در نتیجه استفاده از وبگاه مدیا اد، بطور مستقیم خساراتی به آگهی‌دهنده وارد شود و مدیا اد در این خصوص مسئول شناخته شود، در این صورت مدیا اد کلیه هزینه‌های کلیک‌های انجام شده را از نمایش دهنده کسر کرده و به آگهی دهنده عودت میدهد.

 

ماده ۹: محرمانگی

مدیا اد  به منظور پاسخگویی به سوالات، درخواست‌ها و مدیریت برنامه‌های دو سویه امکان کسب اطلاعات شخصی آگهی‌دهنده و نمایش‌دهنده شامل نام و نام خانوادگی، نشانی، ایمیل و شماره تلفن وی را دارد. این اطلاعات نزد مدیا اد محرمانه تلقی می‌شود و بدون اجازه آگهی‌دهنده و نمایش‌دهنده جز در شرایطی که برای پیشبرد سفارش، درخواست و مدیریت برنامه‌های دو سویه لازم باشد، به اشخاص ثالث واگذار نخواهد شد. به علاوه در این خصوص آگهی‌دهنده و نمایش‌دهنده به مدیا اد  اجازه می دهند که اطلاعات ارائه شده توسط را بین کارکنان خود برای اهداف مطروحه به اشتراک بگذارد.

اطلاعات شخصی و مالی آگهی‌دهنده و نمایش‌دهنده در سایت مدیا اد  محرمانه تلقی می‌شود و جز به حکم قانون یا دستور مقام صالح قضایی در اختیار فرد و یا سازمانی قرار داده نخواهد شد.

علاوه بر اطلاعاتی که آگهی‌دهنده و نمایش‌دهنده ارائه می‌کنند، مدیا اد  از نوعی فنآوری برای بدست آوردن اطلاعاتی مانند آدرس پروتکل اینترنتی ، سیستم عامل رایانه، نوع مرورگر، ترافیک و دریافت مدخل ورودی به سایت، استفاده می‌کند.

مسئولیت حفظ محرمانگی اطلاعات حساب کاربری بر عهده صاحب اطلاعات است. مسئولیت هر گونه اتفاقی که در نتیجه غفلت یا کوتاهی صاحب اطلاعات حادث شود، صرفا بر عهده وی است. آگهی‌دهنده و نمایش-دهنده بدین وسیله موافقت می‌نماید هر گونه استفاده غیرمجاز از حساب کاربری و کلمه عبور خود یا هرگونه اقدام مخل امنیت را سریعا به مدیا اد اطلاع دهد.

آگهی‌دهنده و نمایش‌دهنده متعهد می‌گردند اطلاعات صحیح و کامل خود را در زمان ثبت نام و همچنین زمان استفاده وارد کنند. در هر صورت آگهی‌دهنده و نمایش‌دهنده به اطلاعات خود دسترسی دارند و می‌توانند اطلاعات ناقص یا نادرست خود را اصلاح نمایند. آگهی‌دهنده و نمایش‌دهنده باید اطلاعات ثبت نام را برای حفظ صحت و کامل بودن آنها بروز رسانی نمایند. همچنین متعهد می‌گردند که از ایمیل اشتباه (غیر از ایمیل ثبت شده و تایید شده در زمان ثبت نام) استفاده نمی‌کنند، هویت شخص یا اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر را جعل نمی‌کنند یا به هر نحوی هویت اصلی خود را مخفی نمی‌کنند.

مدیا اد  برای حفظ آمار آگهی‌دهندگان و نمایش‌دهندگان اطلاعات ایجاد شده توسط خود شامل صورت حساب، تعداد کلیک و آمار کمپین هر آگهی دهنده و نمایش‌دهنده در وبگاه مدیا اد  را در سرور خود حفظ می‌کند. آگهی‌دهنده و نمایش‌دهنده با قبول این توافقنامه می‌پذیرند که اطلاعات فوق در سرور شبکه تیلیغات باقی می‌ماند و قابل حذف نمی‌باشد.

 

ماده ۱۰: شناسایی بازدیدکنندگان

در زمان های مختلف ممکن است وبگاه مدیا اد  اطلاعاتی را بر روی رایانه کاربر سایت نمایش‌دهنده برای شناسایی بار بگذارد. این اطلاعات معمولا به عنوان “بلوک داده ای/Cookie” شناخته می شوندمدیا اد با نمایش چگونگی و زمان استفاده بازدیدکنندگان می تواند وبگاه خود را بهینه سازد. مدیا اد  از بلوک داده‌ای فقط برای دیدن اطلاعات بلوک‌های داده گذاشته شده توسط این وبگاه استفاده می‌کند. استفاده از بلوک داده ها بر طبق استانداردهای این صنعت بوده و بسیاری از وبگاه‌ها از آنها استفاده می‌کنند. اگر کاربر نمی‌خواهد که بلوک داده ای را دریافت کند و یا می خواهد از زمان بارگزاری آنها مطلع شود، باید مرورگر خود را تنظیم نماید.

 

ماده ۱۱: موارد ممنوع

 • تجاوز به حقوق قانونی و حریم خصوصی دیگران؛
 • اقدام به اعمالی که سبب خسارت به دیگران شود یا موجبات ورور ضرر به دیگران را فراهم آورد؛
 • برهم زدن اخلاق حسنه و نظم عمومی با استفاده از اطلاعات وبگاه؛
 • اقدام به اعمالی که مطابق قانون مجازات اسلامی، قانون جرائم رایانه ای، قانون تجارت الکترونیک و سایر قوانین موضوعه مربوطه رفتار یا عمل مجرمانه تلقی می‌گردد؛
 • هر نوع فعالیت دیگری که از نظر وبگاه مدیا اد یا ارگان های مرتبط نامناسب پنداشته شود؛
 • استفاده از مطالب دارای کپی رایت بدون اجازه‏ی صاحب اثر؛
 • تبلیغ کردن برای هر گونه فعالیت تجاری غیرقانونی و یا غیر منصفانه (به ویژه بازاریابی هرمی) و یا هر نوع استفاده از اطلاعات این وبگاه برای نیل به این منظور؛
 • تلاش برای نفوذ به وبگاه و یا تخریب اطلاعات موجود در وبگاه ( هک کردن) و همچنین انتقال ویروس یا هرگونه نرم افزار دیگر با ماهیت مخرب با استفاده از ابزارهای ارتباطی وبگاه؛
 • ارائه مطالبی که تلویحا یا تصریحا شامل مفاهیمی استهزاء کننده، تحقیر کننده یا توهین‌آمیز نسبت به هر نژاد، قوم، مذهب، ملیت و جنسیت باشد؛
 • ارائه مطالبی که بطور مستقیم یا غیرمستقیم فعالیت‌های غیرقانونی و غیراخلاقی نظیر قمار آنلاین، پورنوگرافی، تصاویر مروج فساد و مطالب خارج از نزاکت و برخلاف عفت عمومی را ترویج نماید؛
 • ارائه مطالبی از قول منابع علمی، بدون این که از سوی منابع موثق علمی تایید شده باشد؛
 • ارائه مطالبی که حاوی ادعاهای غیرقابل اثبات و مطالب گمراه کننده باشد.

آگهی‌دهنده و نمایش‌دهنده بدین وسیله موافقت می‌نماید که مدیا اد می‌تواند در صورتی که تشخیص دهد هر یک از شرایط و مقررات استفاده از سایت توسط کاربر نقض شده است، بدون اخطار قبلی دسترسی وی را خاتمه دهد و حساب کاربری او را مسدود نموده و در هر صورت از این حیث مسئولیتی متوجه مدیا اد  نمی‌باشد.

 

ماده ۱۲: تخلفات وب سایت‌های نمایش‌دهنده

 • تشویق کاربر به کلیک کردن روی بنرهای تبلیغاتی؛
 • استفاده همزمان از کدلایت باکس و پاپ‌آپ (قرار دادن پاپ‌آپ روی کد لایت‌باکس)؛
 • ارسال کلیک‌های غیر واقعی و بدون مرجع؛
 • استفاده آزاردهنده از تبلیغات (پاپ‌آپ و یا بنرهای تبلیغاتی بیش از حد)؛
 • هرگونه تغییر در کدهای نمایش بنر مدیا اد ؛
 • استفاده از نام‌ های کاربری‌ متعدد و یا مغایرت نام کاربری با نام صاحب دامنه؛

چنانچه نمایش‌دهنده مرتکب یکی از تخلفات مصرح در این توافقنامه گردد و یا خارج از تعهدات این توافقنامه عمل نماید، مدیا اد  می‌تواند وبگاه نمایش‌دهنده را بدون اخطار قبلی مسدود نماید. نمایش‌دهنده جهت فعال سازی مجدد وبگاه خود باید اسناد مثبته خود را مبنی بر قانونی بودن فعالیت‌هایش که با اصول کلی وبگاه مدیا اد  هماهنگی داشته باشد، ظرف ده روز ارائه نماید در صورت عدم ارائه مدارک در مدت مذکور و یا چنانچه مدارک ارسالی بر قانونی بودن فعالیت‌های نمایش دهنده دلالت نکند، تمامی درآمد وبگاه متخلف از حساب کاربری نمایش‌دهنده به نفع آگهی‌دهنده کسر می‌شود. نمایش‌دهنده می‌تواند بعد از گذشت یک ماه نسبت به درخواست رفع مسدودیت از وبگاه خود اقدام نماید. در هر صورت از این حیث مسئولیتی متوجه مدیا اد  نمی‌باشد.

در صورت تکرار تخلف که منجر به انسداد وبگاه یا وبگاه‌های نمایش‌دهنده بیش از سه بار شود، مدیا اد می-تواند حساب کاربری نمایش‌دهنده متخلف را بصورت دائم مسدود نماید.

 

ماده ۱۳: شرایط پرداخت به نمایش‌دهنده

درآمد نمایش دهنده بر اساس شروط پرداخت و نرخ‌های اعلام شده در وبگاه بصورت روزانه محاسبه و در پایان هر ماه در حساب کاربری وی منظور می‌گردد، لیکن واریز آن به شماره حساب نمایش‌دهنده با توجه به شرایط تسویه حساب اعلام شده در سایت صورت می‌پذیرد. مدیا اد  می‌تواند ‌شرایط پرداخت را بر اساس نرخ‌های جدید اصلاح نماید.

پرداخت به ازای یکبار کلیک از یک IP میباشد. اگر از همان IP بیشتر از یکبار کلیک شود پرداخت فقط یکبار صورت میگیرد.

 

ماده ۱۴: حقوق مالکیت فکری

تمام محتویات وبگاه مدیا اد  از قبیل متون، گرافیک، تصاویر، علائم تجاری، لوگو، صدا، تصویر، قالب سایت، اسکریپت‌هاو اسامی خدمات قابل ارائه و… متعلق به شرکت کسب و کارهای نوپای خاورزمین می‌باشد و مشمول حمایت‌های مقرر در قوانین مالکیت فکری داخلی و بین‌المللی می‌باشد. همچنین هیچ یک از محتویات سایت مدیا اد  قابل تولید مجدد، کپی برداری، فروش یا هر نحو سوء استفاده برای مقاصد تجاری و غیرتجاری نمی‌باشد. هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی حق پیگرد قانونی را برای شرکت کسب و کارهای نوپای خاورزمین محفوظ می‌دارد.

تمام حقوق محتویات تبلیغ متعلق به آگهی‌دهنده می‌باشد و مدیا اد و سایت نمایش‌دهنده جز در حدود مفاد این توافقنامه حقی نسبت به آن ندارند.

 

ماده ۱۵: استرداد وجه

چنانچه پس از شارژ کمپین تبلیغاتی، مدیا اد  به دلیل محدودیت‌های ناشی از قوانین موضوعه یا شرایط سایت نمایش‌دهنده امکان ارائه و نمایش تبلیغ آگهی‌دهنده را نداشته باشد، کلیه وجوه واریزی به آگهی‌دهنده مسترد خواهد شد.

لغو کمپین تبلیغاتی باید پیش از فعال شدن کمپین اعلام شود. در اینصورت کلیه وجوه واریزی ، به آگهی دهنده مسترد خواهد شد.

پس از شارژ کمپین و فعال شدن تبلیغات، امکان استرداد وجه به آگهی دهنده وجود ندارد.

 

ماده ۱۶: نمایندگی

شرکت فناوران هوشمند شایا در هیچ نقطه‌ای از کشور نمایندگی ندارد و کلیه سرویس‌ها، تراکنش‌های مالی و خدمات قابل ارائه از طریق دفتر مرکزی شرکت واقع در تهران، خیابان آزادی، خیابان تیموری، خیابان حبیب زادگان، پلاک ۶۹، واحد۳۰ انجام می‌شود. در صورت مشاهده هرگونه تخلف و سوء استفاده از سایت مدیا اد حق پیگرد قانونی برای شرکت فناوران هوشمند شایا محفوظ می-باشد.

 

ماده ۱۷: عدم اعتبار جزیی توافقنامه

چنانچه هریک از شروط، تعهدات مصرح در این توافقنامه یا اجرای آنها به دلیل مغایرت با قوانین یا به موجب حکم مراجع ذیصلاح نامعتبر و غیرقابل اجرا باشد، این امر به معنای بی‌اعتباری سایر شروط و تعهدات نمی‌باشد. عدم اعمال هریک از مقررات این توافقنامه به منزله انصراف از حق اعمال و اجرای آن در آینده نخواهد بود.

 

ماده ۱۸: مکاتبات

کلیه مکاتبات به صورت کتبی خواهد بود که از طرف شرکت فناوران هوشمند شایا از طریق ایمیل به نشانی ishaya.ir و mediaad.org می‌باشد و مکاتبات آگهی‌دهنده و نمایش دهنده نیز از طریق ایمیل ثبت شده ایشان در زمان ثبت نام خواهد بود.